Kendimizi Tanımak – A.Hamit Kahraman

Kendimizi Tanımak – A.Hamit Kahraman

Kitap Adı: Düzelmek ve Değişmek İçin Kendimizi Tanımak
Yazar: Abdulhamit Kahraman
Yayınevi: Siyer Yayınları

Siyer Yayınlarından önemli bir eser. Abdulhamit Kahraman hocanın uzun yıllardan beri televizyon ve radyolarda üzerinde durduğu İnsanı Tanımak konusunu detaylı bir şekilde inceleyen bu eser bizlere kendimizi tanımaya vesile olacak. DÜZELMEK VE DEĞİŞMEK İÇİN üst başlığını taşıyan eser KENDİMİZİ TANIMAK adıyla yayınlandı.

Kitabın arka kapağında şu bilgilere yer veriliyor;

Ey Ademoğulları, içinizden size ayetlerimizi haber veren elçiler geldiğinde, kim sakınır ve (kendisini) düzeltirse işte onlar için korku yoktur, onlar mahsun olmayacaktır. (Araf / 35)

Kendisini ‘değiştirmeyen ve terbiye etmeyen’ insanlar hiçbir zaman ilahi iltifata mazhar olamazlar. Kişinin istediği gibi yaşaması, ileride istemediği sonuçlara katlanması anlamına gelecektir. Kur’an’ın görmek istediği insan, kenisini bulduğu gibi bırakmayan insandır
Tüm değişimler sancılıdır, ancak ‘sonu tatlıdır’. Güçlü bir irade ister ve kuvvetli bir ikna sürecine ihtiyaç duyarlar. Sonra uygulama sürecine girilir, ancak insanın içini (huylarını)düzeltebilmesi ilk önce onu tanımasıyla başlayacaktır. Yeterince tanınmayan ve anlaşılamayan huyların yeterince düzeltilmesi kolay olmayacaktır. Ancak şunu hiç unutmayalım ki; problemli huylarla mücadele bir anda olacak bir mesele değildir, belki bir ömür boyu sürecek uzun bir süreçtir.

Yorumlar

yorumlar

Genç Müslümanlar

Genç Müslümanlar, müslüman davetçilere her türlü içerik, materyal, fikir ve bilgi sunmaya çalışan bir blogdur.

Son Yazılar
0
Bir cevap bırakın

Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.