Materyalizm Bizi Öldürüyor! – Nouman Ali Khan

Takvamıza yönelik olan gerçek tehdit, yaşadığımız yerlerde. Katar gibi, Dubai gibi, Arap ve İslam dünyasının çoğu gibi. Materyalizm, size ve çocuklarınıza yönelik büyük bir tehlike oluşturuyor.

Siz ve çocuklarınız; arabalara, marka kıyafetlere, marka telefonlara, yeni aletlere, yeni filmlere, alışveriş merkezlerinde takılmaya, facebook’a, yorumunuza kaç beğeni geldiğine takıntılı hale geliyorsunuz. Böyle şeylere takıntılı hale geliyorsunuz. Bütün hayatınız sadece bunlardan ibaret oluyor, başka hiçbir şeyden değil. Ve bu bir trajedi çünkü bu ümmetin gençliği çok güçlü. Vallahi çok güçlüler.

Bu ümmetin gençliği Kuran’ı özümsediği zaman, dünyayı değiştirebilirler. Eğer ümmetin gençliği uyanırsa dünya güzel bir yer olacak ama gençlik; iphone 5, samsung galaxy touch, ipad, facebook tarafından uyutuluyor.

Bu şeyler iyi bir amaç için kullanılabilir. Ama böyle şeyler aynı zamanda zarar da veriyor. Kılıcı düşmanına doğrulttuğunda iyidir ama kendine doğrulttuğunda kötüdür. Olan bu. Bu aletler iyi yönde kullanılabilir.

 

Yorumlar

yorumlar

Genç Müslümanlar

Genç Müslümanlar, müslüman davetçilere her türlü içerik, materyal, fikir ve bilgi sunmaya çalışan bir blogdur.

Son Yazılar
0
Bir cevap bırakın

Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.