Sabikun İnternet Projesi

Sabikun İnternet Projesi

Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, yaptığımız siteleri tek çatı altında toplayan “Sabikun” projesi tamamlandı.

 

SABiKUN NEDiR?

Sabikun; Vakıa Suresinde “Öne Geçmiş Öncüler” olarak tanımlanır. İlk olarak davet sitesi ile başlattığımız bu proje daha sonra farklı alanlardaki site ve blogların katılımı ile genişletilmiştir. Şuan ise bir çok alanda başta gençler olmak üzere farklı kesimlere hizmetler vermektedir. İslami Web Siteleri bir çatıda toplayarak sistematik olarak ilerlemektedir.

AMACIMIZ

Farklı konularda projeler üreterek Müslümanlara bir alternatif sunmak temel amacımızdır. Teknolojiyi dinimize hizmette bir araç olarak kullanıp, bu doğrultuda insanları bilinçlendirmektir.

PROJE İÇERİĞİ

Genç Müslümanlar | Genç Davetçi Blogu: Çoğunlukla gençlere hitap eden, İslami davet-tebliğ konusunda çeşitli çalışmalar, yazılar, videolar, materyaller sunan bir blog.

Muslim Medya | İslami Medya Arşivi: İslami multimedya alanında her türlü içeriği ücretsiz sunan bir medya sitesi. İçerisinde yerli yabancı ezgi, neşid, video, film, belgesel, islami dersler, Kuran hatim setleri, bant tiyatroları, sesli kitaplar ve bilgisayar-internet alanında yararlanabileceğiniz içerikler bulunan çok yönlü bir medya portalı…


İslamografi | Görsel İslami Eğitim: İslami içerikli broşür, infografik, poster, grafik görsellerini ücretsiz sunan bir site.


İslami Çocuk Şarkıları: Çocuklar için alternatif olarak hazırlanan İslami şarkı, çizgi film ve filmleri bulabileceğiniz bir kanal. 


Peçeli Kızın Günlüğü: Mizah diliyle önyargıları yıkmak için iki genç yazarın kurduğu bir blog.

Genç Muslim – İslami Ürünler: Özgün tasarımlarla Rozet, Anahtarlık, Poster, Etiket, Magnet v.b  İslami ürünleri bulabileceğiniz bir blog.

Projede yer alan sitelerin hiç birinde reklam yoktur. Gönüllü birkaç kişi tarafından hazırlanmıştır. Ücretsiz ve hayır amaçlı Müslümanların istifadesine sunulmuştur. Bizimle çalışmak isterseniz iletisim@sabikun.org veya gncmuslumanlar@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Sitelerin hızlı güncellenmemesinin sebebi çalışan sayımızın az olmasından ötürüdür. Az olsun, öz olsun… 🙂

Aşağıda projede yer alan tüm sosyal medya hesaplarının adresi verilmiştir. Beğenip, takip etmenizi rica ediyoruz. Bunlar dışındaki hiç bir adres, sayfa ile bağlantımız yoktur.

 

Genç Müslümanlar

Genç Müslümanlar, müslüman davetçilere her türlü içerik, materyal, fikir ve bilgi sunmaya çalışan bir blogdur.

Son Yazılar
0
Bir cevap bırakın

Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.