DökümanlarİlimKuran - Tefsir
Trend

Bakara Suresi Tefsiri E-Kitap Olarak Yayında

Önsöz

الْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
وَالصَّلَاةُ وَالسَّلَامُّ عَلٰى رَسُولِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلٰى اٰلِهِ وَأَصْحَابِهِ أَجْمَعِينَ

Rabbimizin kitabını daha iyi anlamak ve yaşamak niyetiyle yola çıktığımız ve kardeşlerimizin de Kur’an yolculuğuna bir nebze olsun katkıda bulunabilmek amacı ile hazırladığımız bu çalışmayı tamamlamayı nasip eden Rabbimize hamd olsun.

Bu çalışma, meşhur davetçi Nouman Ali Khan’ın 2016 yılı Ramazan ayında başladığı Bakara Suresi Tefsiri derslerini kapsamaktadır. Üstad Khan’ın Ramazan ayının her günü gerçekleştirdiği bu dersler, toplam 30 bölümden oluşmakta ve Bakara Suresi’nin 1-89. Ayetlerinin tefsirini konu edinmektedir.

Çalışmanın daha kolay okunabilmesi ve istenilen ayetin tefsirine daha kolay ulaşılabilmesi için “İçindekiler” bölümünde her bir bölümün yanına hangi ayetlerden bahsedildiği eklenmiştir.

Genç Müslümanlar olarak bu tefsir çalışmasının çevirisinde ve bir kitap haline gelmesinde emeği geçen tüm gönüllü kardeşlerimize teşekkür ediyor, bu emeklerinin kendileri için eşsiz bir ecir olmasını Rabbimizden diliyoruz.

Tüm güzellikler Rabbimizden, hata, kusur ve eksikler ise bizdendir.
Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

E-Kitap Hakkında

Derslerin e-kitap şeklinde ücretsiz yayınlaması için Nouman Ali Khan’dan izin alınmıştır. Ticari amaç dışında bastırılmasında, çoğaltılmasında, kopyalanmasında bir sakınca yoktur.

E-kitap PDF ve EPUB formatlarında hazırlanmıştır. PDF dosyasını bilgisayardan okumak ve kitabı çıktı almak için kullanabilirsiniz. İstediğiniz bölüme erişebilmek için her bölüme link eklenmiştir.
EPUB formatı telefon ve tabletten okumak için en uygun seçenektir. Google Play Kitaplar’dan kitabı ücretsiz  indirebilirsiniz. 

PDF İNDİR

EPUB İNDİR

GOOGLE PLAY E-KİTAP

PDF ALTERNATİF İNDİRME LİNKİ

_______________________________

Dersleri video altyazılı izlemek için tıklayın.

(31. dersten itibaren devam eden dersler podcast olarak yayınlanmıştır. Çevirileri halen devam etmektedir.)

Google Play’deki diğer kitaplarımız:

Alak Suresi Tefsiri – Nouman Ali Khan

Tüm Gençlere Bir Mesaj – Dr. Abdullah Azzam

16 Yorum

 1. Maşallah ne kadar güzel çalışmalar yapıyorsunuz. Rabbim sizleri cenneti ile mükafatlandırsın, sizlerden razı olsun.

 2. Rabbim sizden razı olsun günahlarımızı affetsin.. Kıyamete kadar ecirlik bir iş.. Elhamdülillah

 3. Allah sizden ebeden razı olsun canım kardeşlerim. Rabbim çalışmalarınızın ecrini hem bu dünyada hem ahirette kat kat versin.

 4. Bu derslerden vatsap grubu kurduk ( 32 kisiyiz ) her hafta bir bölüm dinliyoruz 3 arkadas her hafta dinledigimiz bölümden sinav hazirliyor haftanin birincisine hediye ( dirilt kalbini) gönderiyoruz. Allahcc razı olsun pdf ler cok yardımcı oluyor Rabbim gayretinizi gayretimize katsın inşallah

 5. Sizi can-ı gönülden tebrik ediyorum, sonsuz bir mutluluk, hiç bitmeyen bir huzur ve hiç tükenmeyecek bir göz aydınlığı diliyorum. Allah umduklarınızın da ötesinde size ecirler yağdırsın! Efendimi sav sizinle iftihar etsin! Sadaka-i cariyeniz olsun! Amin

 6. Allah razı olsun sizlerden çok mutlu oldum…nouman Ali khan hocamızın derslerini uzun zamandır takip ediyorum hatta bende onun derslerini yazarak dinliyordum sizin böyle bir çalışma yapmanız işimi kolaylaştırdı.tesekkurle Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşaallah…

 7. Rabbim bu çalışmalarınızın karşılığında nice samimi müminleri arttırsın
  Ve sizlere de iki dünyada da ecrini versin inşallah
  Bu tefsir çalışmasını e-kitap halinde sunmanız
  mükemmel olmuş
  Yüce Allahım sizlerinde bizlerinde gayretini arttırsın inşallah

 8. Emeğinize sağlık Rabbim Cennetinize vesile kılsın çalışmalarınızı.. Selamun aleykum

 9. Ne kadar sevindim pdf ini gorunce, Rabbim sizlerden razı olsun. Allah sizlere de ailelerinize de kolayliklar versin, zamaninizi bereketli kılsın, amin.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu