Multimedya

Darul Kitap İslam Ansiklopedisi v2 (İndir)

Önemli: Darul Kitap İslam Ansiklopedisinin yapımı sitemize ait değildir. 2013 yılında yayınlanmıştır. Yapımcının notunda da geçtiği üzere birbirine zıt fikirler, kitaplar bulunmaktadır. Bu kitaplara herhangi bir müdahelede bulunamıyoruz. Bundan dolayı bir sorumluk kabul etmediğimizi bilginize sunarız.
Yapımcının Açıklaması :

DarulKitap İslam Ansiklopedisi’nin 2. versiyonunu çıkartmamızı nasip eden Allah’a hamdolsun, O’nun Rasulü’ne selam olsun. İlk versiyondan sonra 300 yeni kitap eklenip değerli kardeşlerimizin bildirdiği birçok hataların bu versiyonda düzeltilmiş olmasına rağmen yine de inanıyoruz ki bundan sonraki versiyonlar bu versiyonu ikmal edeceklerdir.

Ansiklopedi’nin içerisindeki yazıların tümünü onaylıyor, doğruluğunu iddia ediyor değiliz. Mutlak doğru, vahiyle sınırlıdır. Kur’an ve sahih Sünnetin dışında her görüş tartışılabilir düşüncesindeyiz. Büyük bir Arşiv niteliği taşıyan bu Ansiklopedi, tüm okurlarına Kur’an ve sahih Sünnete uygun olan bilgileri alma, hataları ayıklama ve aynı zamanda yanlış kabul ettikleri görüşleri de tanıma fırsatı sunmaktadır. Bunun içindir ki, yazarın veya yayıncının hatalarından ve yayımlanan eserlerin içeriğinden sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.

Ansiklopedi, değişik yazarların çeşitli eserlerinden derlendiği için, Ansiklopedinin içerisinde farklı görüşler, hatta birbirine zıt fikirler bulunabilir. Bu da araştırmacıya, bazı şeyleri zıddıyla bilmenin de bazen faydalı olabileceğini göstermek amacıyla yapılmıştır. Amacımız dinini öğrenmek isteyen herkesin, değişik ekollerin kitaplarından yararlanarak İslam’ı doğru bir şekilde öğrenmesine vesile olmaktır. Mü’minler sözü dinlerler ve en doğrusuna uyarlar. Ansiklopedi’nin içerisinde yanlış görüşlerin olduğuna inansanız bile şunu unutmayın ki doğru yolda olan kimseye, sapıtanın sapıklığı zarar vermez.

Darulkitap İslam Ansiklopedisi içerisinde telif hakkı bulunan bazı kitaplar bulunduğundan ötürü kaldırılmıştır.

14 Yorum

 1. subhanallah hakla batil bir arada olmaz kardesim.Tavsiye ettiginiz bu ansiklopetinin icinde sapik tarikatcilarin kitabindan tutun kendinu selefe nispet edenlerine kadar icerigi kufur ve sirk kokan bu kitaplari nasil tavsiye edersiniz.ansiklopedinin icinde gerkten islam icin mucadele eden degerli alimlerde var. bu guzide insanlarn kitaplariyla inanc ziddi yasayan kisileri bi r arada tutup tavsiye edersiniz.islama yeni girmis icin aklini allak bullak etmesine yeter.

 2. Sevgili kardeşim, bu ansiklopedi kaynak şeklindedir. Yayıncının önsözünü tekrar okumanı tavsiye ederim. İçerisinde tasvip etmediğimiz fikirler olabilir. Ansiklopedinin malesef bir kısmını yayınlama gibi bir durumumuz yok. İslam'a yeni girmiş bir kimseninde burdan din öğrenmeyeceği kesin..
  Yayıncının son cümlesini tekrar hatırlatayım: Ansiklopedi’nin içerisinde yanlış görüşlerin olduğuna inansanız bile şunu unutmayın ki doğru yolda olan kimseye, sapıtanın sapıklığı zarar vermez.

 3. Bir mümine sapık iftirası atmadan önce temkinli davranıp onun ilmi çalışmaları kadar bilgi sahibi olmanız ve bu bilginizle onun karşına çıkıp onun çıkarımlarının hatalı olduğunu ispatlamanız gereklidir.Eğer bunu yapacak bir gücünüz yoksa derin meselelere kafanızı yormadan iman esasları çerçevesi içerisinde kalıp kalbinizi kurtarmanız gerekir.

 4. Bu program Vatan haini Fetö elebaşısının da kitaplarını içermektedir.
  Allah rızası için birisi bu programdan hain Gülen’in kitaplarını ayıklayarak, yeniden kullanıma sunabilir mi.

  1. Çok doğru söylemişsiniz Böyle bir şey olmaz. Ben şuanda baktım yıl 2020 mayıs ayındayız hala düzeltmemişler. Bu yüzden bu kanalın aboneliğinden çıkıyorum. Herkese tavsiye ederim. Yazık oldu. Oysa iyi bir kanal buldum diye sevinmiştim.

   1. Programın indirme linkini uzun zamandır kaldırdık. Bunun dışında eski bir program olduğunu içeriğiyle bir ilgimiz olmadığını defalarca yazdık.

 5. Kardeşim adamdaki yaftaya değil de ilmine baksan keşke. Bir kişiye hain demek sizin dininizde bu kadar basit mi ya. Bir de şu siteye girmişsiniz müslümansınız sanırsam ya.

  1. İnidirme linki program içeriğindeki bazı yazarların uyarılarından dolayı telif hakkı sebebiyle kaldırılmıştır.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu