Film - BelgeselMultimedya

Filistine Veda (İzle – İndir)

Seneler önce izlediğim bu filmi Nakba’nın* yıldönümü vesilesiyle izlemeyenler için upload edip tekrar paylaşmak istedim. Filmi yüksek kalitede online izleyebilir ve indirebilirsiniz.
* Felaket Günü. İsrail’in bağımsızlığını ilan ettiği tarih.

Filmin Özeti
Yahudilerin 1948’den bugüne Filistinlilere kendi topraklarında gerçekleştirdikleri zulmün başlangıc hikayesi…Yıl 1948. Yer, Filistin’in önemli sahil kenti Hayfa. Kendini halka adamış bir doktor, eşi ve küçük çocukları Ferhan. Dr.Said ve eşi, birgün tren istasyonunda bir bombalama eylemine şahit olurlar. Eylemi gerçekleştiren, Said’in çocukluk arkadaşı ve İsrail devletinin kuruluşunda etkin rol oynayacak olan Şimon’dur. Artık Filistinlilerin, öz vatanlarında parya muamelesine uğrayacakları dönem başlamıştır…

1. BÖLÜM (VCD)
2. BÖLÜM (VCD) 
(Sağ tıklayıp farklı kaydet yapın.)
 Upload: gencmuslumanlar.com

4 Yorum

  1. izlemenizi tavsiye ederim. zülmün nasıl kol gezdiğini gözler önüne seren bir film filistin halkının çaresizliği ve tüm dünyanın suskunluğunu. filmde radyonun umut verici konuşmalarının konuşmadan ileriye gidememesi beklenen yardımın asla gelmeyişi üzücü sahnelerden biriydi artık hiç bişeyin önemi yoktu çünkü artık vatan yok oluyordu… ,herkesin herşeyden haberi oluşunun fakat buna rağmen hiç kimsenin hiç birşey yapmaması çok acı verici . tüylerimin diken diken olduğu ve hayretimin bir kat daha arttığı bir filmdi. Allah yardımcı olsun tüm filistinli kardeşlerimize inşaallah.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu