Davet - TebliğDavet Çalışmaları

Genç Müslümanlar Üsküdar İHL’de!

Genç Müslümanlar grubu yavaş yavaş farklı yerlerde  küçük gruplar olarak faaliyet yapmaya başlıyor. İlk olarak Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bir arkadaşımız öncülüğünde küçük bir kız grubu oluşturduk. Peki neler yapıyoruz?

– Kitap Okuma Grubu: Genç Müslümanlar kütüphanesinden aldığımız çeşitli roman ve fikir kitaplarını okumaya çalışıyoruz. 1-2 hafta arasında değişen kitap teslim gününde herkes okuduğu kitaptan neler anladığını, önerip önermeyeceğini kısaca anlatıyor. Kitabını önemli bir mazereti olmadan okumayan kişi gruba küçük şeyler ısmarlıyor. 🙂 Kitap okuma grubunda şimdilik 10 kişiyiz.

– Riyazus Salihin Dersleri: Tenefüslerde, boş derslerde Riyazus Salihin  dersleri yapıyoruz. Okuduğumuz hadislerin yorumlarından ders çıkartmaya çalışıyor ve bazen tartışmaya başlıyoruz. 🙂


– Araştırma: Aramızda bilmediğimiz konular hakkında araştırma yapıp birbirimize sunuyoruz. Eğer sunulan cevaptan tatmin olmamış isek hep birlikte araştırma yapıp aramızda konuşuyoruz.

– Pano Hazırlama: Sınıfta pano hazırlıyoruz. Günün ayeti, cuma günü yapılması gerekenler veya haftalık konu ya da farkı paylaşımlar yapıyoruz.

Pek yakında Meal derslerine başlıyoruz…

Siz de katılmak istiyorsanız bizi A10F sınıfında bulabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı