Gençlere Özelİslam DünyasıYazılar

Türkiye’deki Üniversite Gençliğine Çağrı – Dr. Abdullah Muhaysini

Suriye’de Esed rejimine karşı savaşan ve irşad çalışmaları ile bilinen Suud asıllı davetçi Dr. Abdullah Muhaysini, geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki lise ve üniversite çağındaki gençlere seslendi. Muhaysi’nin resmi Twitter ve Youtube hesaplarında yayınlanan videonun önemli kısımlarını ilginize sunuyoruz.

– Sevgili Şeyh, Türkiye’de şimdi lise ve üniversitelerde yeni bir öğretim yılı başlıyor. Türkiye’de bulunan Müslüman gencin görevi nedir?

Türkiye’de bulunan Ehli Sünnet gençleri ve bacılarımıza kendi dilleri olan Türkçe ile derim ki “Hoş geldin, Nasılsın?” Ey Türkiye’nin üniversitelerinde bulunan erkek ve hanım kardeşlerim, Allah sizi yaşatsın. İstanbul Üniversitesi öğrencileri, Allah sizleri yaşatsın. Marmara Üniversitesi öğrencileri, Allah sizleri yaşatsın. Erzurum Üniversitesi öğrencileri, Allah sizleri yaşatsın. Ankara Üniversitesi öğrencileri, Allah sizleri yaşatsın. Türkiye’de bulunan tüm üniversitelerinde olan tüm öğrenciler Allah hepinizi yaşatsın.

Buradan cihat toprağı Suriye’den erkek ve hanım tüm öğrenciler sizleri tebrik ediyorum. Ve sizlere diyorum ki: Ey Üniversite öğrencileri, Suriye’deki kardeşlerinizi unutmayınız. Biz Türk’üz Suriye ile alakamız yok demeyiniz, hayır! Ben Suudi Arabistan’dan Mekke’denim. Ancak burada olanlar benim ehlim (ailem)dir. Ben ailemi malımı onlar için bırakıp onları savunmak için buraya geldim.

Ey öğrenciler ehliniz için size düşen rol nedir? Bu devrim ve mübarek savaş için ne takdim ettiniz, ne yaptınız?

Ey öğrenciler bugün özellikle sizlere hitap ediyorum. Çünkü bütün ülkelerde fark ihdas etmeye (yenilikler başlatmaya) en yatkın insanlar üniversite öğrencilerdirler. Ey öğrenciler sizler bunu yapabilirsiniz. İsmini zikrettiğim bu 4 üniversitede öğrenci olan gençlerden ve hanım kardeşlerimin her birinden şimdi bir isteğim, bir talebim var. Bu bölümü yayınlayıp paylaşın. Bu bölümü tüm üniversite öğrencileri arasına ulaştıran ve yayınlayan kimselere Allah’tan ecrin tamamını ve onu Şam cihadında bizlere ortak kılmasını dilerim.

Ey genç ve hanım öğrenciler bugünlerde peygamberimiz Muhammed (s.a.v)’e söven Râfizileri gördünüz. Onlar sevgili Ebubekir (r.a)’a Ömer (r.a)’a sövüyorlar. Ey temiz ve hanım Türk kardeşim senin annen Ayşe (r.a)’ya sövüyorlar ve O’na zina iftirasında bulunuyorlar. Allah onlara lanet etsin. İşte bu Ruslar, İran ve Nusayri tağut sistemi bugün Halep toprağını işgal ediyorlar. Halep’i unuttunuz mu? Halep Türkiye’ye yardım edendir. Türkiye’nin büyük bir bölümü işgal edildiğinde Halep’in yiğitleri kalkıp yardıma koştu ve güçlü bir şekilde Türkiye’yi müdaafa ettiler. Bugün Halep soykırıma uğratılıyor. Bugün Halep’e saldırıyorlar. Bugün Halep gasp ediliyor. Bugün Halep soykırımdan geçiriliyor.

Ey gençler nerdesiniz? Halep’e yardım için Türk medyasını etkin hale getirin.

Belki de birileriniz ‘tıp fakültesindeyim, eczacılık okuyorum, mühendislik okuyorum benim nasıl bir rolüm olabilir diyebilir. Diyorum ki: Âlemlerin Rabbi Allah huzurunda hepiniz mesulsünüz. Peygamber (s.a.v) şöyle buyuruyor: “Müslüman’ı yalnız başına desteksiz bırakanı Allah kıyamet gününde desteksiz bir başına bırakacaktır. Müslüman’a yardım edene de kıyamet gününde yardım edecektir.”

Kardeşler şunu yapabilir mesela hanım kardeşlerimiz üniversitede büyük bir masa açarak yaptıkları yemekleri satabilirler(kermes) ve gelirini Allah yolunda cihat için yollayabilirler. Hanım kardeşlerimiz medyayı etkin hale getirebilirler. Tıp ve eczacılıkta olanlar neden buraya gelip yaralıların yardımına koşmuyorlar? Bugün kuşatma altında olan Halep’te 1 doktor aynı anda 70 vakaya birden bakıyor. Allah kıyamet gününde onun huzurunda durduğumuzda, Halep için ne yaptın ne taktim ettin? diye bize soracaktır.

Halep soykırımdan geçiyor ey gençler neredesiniz? Neredesiniz ey hanım kardeşler? Sadece kahraman Türk gençleri değil bilakis tüm sünnet ehli gençler neredesiniz? Dünyaca yapılan gösteriler mitingler nerede? Konsolosluklar önünde durarak yapılan protesto gösterileri nerede? Maalesef hala hiçbir devlet Halep’te her gün büyük cinayetler işleyen Rusya’da elçilerini geri almadı. Binalarına vurarak insanları içinde katletmek onlara yetmedi. Sığınak delici sarsıcı bombalar getirdiler. Sığınaklara ulaşan bombalarla vuruyorlar. Kadınlar nereye gitsinler! Çocuklar nereye gitsinler! Kalbi olanlar nerede? Yardım severler nerede? Bunlar Allah huzurunda durduklarında Allah subhanehu ve teâla’ya ne diyecekler? Ey yiğit üniversite gençleri Allah huzurunda sizi sorumlu tutacaklar ve ben şahidlik ederek diyorum ki Türk halkı Şam ehline en çok yardım edendir. Allah (s.v.t) onların bu duruşunu kayba uğratmayacaktır. Velâkin sizden fazlasını ve daha da kuvvetli bir duruş sergilemenizi bekliyoruz.

Twitter ve Facebook’ta belirli bazı hashtaglar açın, tivitleri doldurun. Davayı medyada gündem edip, davayı her alana taşıyınız.Muhaysini

Twitter ve Facebook’ta belirli bazı hashtaglar açın, tivitleri doldurun. Davayı medyada gündem edip, davayı her alana taşıyınız. Şam ehlinin davasını diri tutun. Bu dava öyle bir davadır ki hepimiz Allah (s.v.t)’nın huzurunda bu davadan sorgulanacağız. Ey Türk halkı hatırlayınız ki Haçlılar ve diğerleri Türkiye’ye gelip saldırdığında ve Türkiye’nin birçok bölgesini işgal ettiğinde, Halep ehli yardımınıza gelmişti.
Ey Allah’ım ey Rabbim Şam ehlinin kederini acilen gider ve onları feraha çıkar. Sen âlemlerin Rabbi’sin ve sen her şeye kâdir olansın.

Videonun tamamı:

https://www.youtube.com/watch?v=nczcW25h184

gencmuslumanlar.com

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu