Hakkımızda

Genç Müslümanlar, hayatını Kur’an ve Sünnet üzere inşa etmeyi hedefleyen ve insanlara da bunu anlatmaya çalışan birkaç gencin başlatmış olduğu bir çalışmadır.  2012 yılında açılan web sitemiz, müslüman davetçilere her türlü içerik, materyal, fikir ve bilgi sunmayı hedeflemektedir.

Neler Yapıyoruz?

Kendi bulunduğumuz bölgelerde gençlere yönelik elimizden geldiğince davet çalışmaları yaparak bilinçli bir genç nesil oluşturmayı hedefliyoruz. İslami ders grupları, kitap okuma grupları, davet mektupları gibi küçük çaplı projelerle ilerliyoruz. Belli bir mekana ait değiliz. Bu derdi taşıyan tüm gençler olarak bulunduğumuz yerleri ve imkanları değerlendirmeye çalışıyoruz.

Genç Müslümanlar blogu ile, genç müslüman davetçilere her türlü içerik, materyal, fikir ve bilgi sunmaya çalışıyoruz. Davet çalışmalarınızda kullanabileceğiniz dosyalar, broşürler ve kitapçıklar hazırlıyoruz. Davet ürünlerini, Türkiye’nin her yerine kargo ile ulaştırıyoruz. (Şuana kadar çeşitli illere dağıttığımız broşür sayısı: 100.000)

İnternet üzerinden gençleri bilinçlendirmeye yönelik yazı, video ve görsel paylaşımlar yapıyoruz. Sosyal medyayı bu anlamda aktif kullanıyoruz. E-mail aracılığı ile gerek çalışmalar hakkında gerekse İslam hakkında soruları olan kardeşlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hazırladığımız projeleri incelemek için tıklayın: Projelerimiz

Aynı zamanda reelde mevcut olan genç hanım gruplarımız ile ders halkaları, kitap okuma grupları, davet broşürleri dağıtımı gibi faaliyetlerde bulunuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Hangi cemaate bağlısınız?
Kaç kişisiniz?
Yaptığınız çalışmalarda maddi kaynağı nereden sağlıyorsunuz?

Nasıl Destek Olabilirsiniz?

“Genç Müslümanlar” sitesinin herhangi bir finansmanı yoktur. Site içeriğindeki ürünler, davet broşürleri, kitapçıklar tamamı ile kendi gayretlerimiz ile bastırılmaktadır.
Siteye yardımcı olmak ve katkıda bulunmak istiyorum diyorsanız şunları yaparak destek olabilirsiniz;

1- Maddi bağış yapabilirsiniz (10 TL, 20 TL, 50 TL). Bunun için gncmuslumanlar@gmail.com mail adresi ile irtibata geçebilirsiniz.
Veya ürünlerimizden satın alabilirsiniz.

2- Yeni yapılacak projelerde (broşür, kitapçık) grafik tasarım konusunda yardımcı olabilirsiniz.

3- Sitemizdeki yazıları sosyal ağlarda paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamızda yardımcı olabilirsiniz.

4- Sosyal ağlar için grafik-tasarım, video tercüme ve video hazırlama konusunda yardımcı olabilirsiniz.

5– Ve en önemlisi bizim için dua. Bir duanızı eksik etmeyin… 🙂

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.