Çocuk BölümüRamazan
Trend

Ramazan Boyama Kitabı – Ücretsiz PDF

Darul Arqam Stüdyosunun çocuklar için hazırlamış olduğu “Ramazan: Kuran’dan Dersler” boyama kitabı şimdi Türkçe olarak yayında!

Darul Arqam Studio çocuklar için “Ramazan: Kuran’dan Dersler” isminde 30 sayfalık bir boyama kitabı yayınladı. Biz de sizler için izin isteyip Türkçe’ye çevirdik.

Boyama kitabının her bir sayfasında bir ayetten çıkarılan ders ve ayetin numarası yazıyor. Çocuğunuzla birlikte boyama yaparken belirtilen ayeti bulup okursanız çok daha faydalı olacaktır.

31 Sayfa – PDF – 33 MB

BOYAMA KİTABI – PDF İNDİR

SAYFA SAYFA İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN.

 

Benze Yazılar

Bir Yorum

 1. Hz. Âişe validemizin perdesinin üzerinde kuş ve kanatlı at tasvirleri vardı. Efendimiz (s.a.v) onu görünce rengi değişti ve:
  “‒Ey Âişe, onu kaldır, zîrâ her eve girip onu gördüğümde dünya hatırıma geliyor!” buyurdular. (Müslim, Libâs, 88-91; Nesâî, Zînet, 111; Ahmed, VI, 49)
  Bir rivâyete göre Efendimiz (s.a.v) o perdeyi kendi mübârek elleriyle çekip indirdi ve:
  “‒Allah Teâlâ bize taşı toprağı giydirmemizi emretmedi!” buyurdular. Sonra da şöyle devam ettiler:
  “‒Kıyâmet günü insanların en şiddetli azâb görenleri, Allah Teâlâ’nın yarattığı canlı varlıklara benzeterek resim yapanlardır.”
  Hz. Âişe vâlidemiz ondan iki yastık yaptı, Allah Rasûlü (s.a.v) onlara yaslanırlardı. (Müslim, Libâs, 87-91; Nesâî, Zînet, 111)
  Yine Efendimiz (s.a.v):
  “İçinde sûret (canlı resmi ve heykeli) bulunan eve melekler girmez!” buyurmuşlardır. (Müslim, Libâs, 96)

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu