Arapça EğitimiDiziMultimedya
Trend

İmam Ahmed bin Hanbel Dizisi – Arapça (Türkçe Altyazı)

İmam (The Imam) dizisi mezhep imamlarının dördüncüsü Ahmed bin Hanbel’in hayat hikayesini konu ediniyor. Dizide imamın doğumundan başlayarak vefatına kadar olan ilim talebi, eğitimi ve kişisel hayatıyla alâkalı birçok olay geçiyor.

Abdülbari ebu’l-Hayr’ın yönetmenliğini yaptığı dizi, Türkiye ve Lübnan’da çekildi.

Dizinin prodüktörü Muhammed el-Uneyzi; “Süpermen kimdir diye sorsak herkes bilir ancak İmam Hanbel’i çoğu kişi tanımıyor. Bu kişilerin toplum tarafından tanınması ve önderlik görevini yerine getirmeleri için medyaya ve sanatçılara büyük görev düşüyor. İmamın şahsiyetine ışık tutarak aynı zamanda mezhep imamları arasındaki görüş ayrılıklarının gelişme ve olgunlaşma unsuru olduğunu ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz.” 

Yapım: Katar-Suriye
Yapım Tarihi: 2016 (2017 vizyon)
Yönetmen: Abdel Bari Abou El Kheir
Yazan: Muhammed Al-Yousari
Oyuncular: Mazen El Jabba, Salloum Haddad, Ruaa Yassin, Malik Mohamed, Mehyar Khaddour, Gianna Eid
Bölüm: 31
Dil: Arapça
Altyazı: Türkçe

Türkçe altyazılı izlemek için tıklayın. (Yeni Link)

Arapça orijinal bölümler ve altyazı dosyası

Orijinal Youtube izleme linki

Ahmed bin Hanbel Dizisi Altyazı Tamamı_SRT_İNDİR


İndirdiğiniz bölümleri video player programları ile açın. (VLC player veya Media Classic Player) Altyazı dosyasını videonun üzerine sürükleyip bıraktığınızda altyazı gözükecektir. Veya video oynatıcınızın Menü bölümünde altyazı ekle seçeneğinden altyazı ekleyebilirsiniz.

 

Kaynak
Genç Müslümanlar

Benze Yazılar

27 Yorum

 1. Selamunaleykum 18. bölüm altyazısı yanlış link verebilirseniz oradan alıp kullanalım inşaallah.Emek veren kardeşlerden Allah razı olsun.

  1. Aleykum selam, srt dosyaları güncellendi 18. bölümü güncelledik. Son halini yukarıdan indirebilirsiniz.

 2. Daily Motion’daki alt yazılı versiyonu Apple TV’den izlemeye çalışıyoruz ama altyazılar görünmüyor. Yardımcı olur musunuz?

  1. Apple TV’den kaynaklı altyazılar gözükmüyormuş. Altyazılı gömülü şekilde yayınlarız inşallah o şekilde izleyebilirsiniz.

 3. Selamun Aleyküm Ahmet bin hambeli indirdim ama alt yazı yok .nasıl ekleyebilirim?

 4. Allah razı olsun teşekkürler, yalnız indirirken 1080p indirmek istiyoruz, altyazılı gömülü olan tek tek bölümlerin video kalitesi nedir, tamamı 10gb olanın görüntü kalitesi nedir yazar mısınız?

  1. Hepsi 1080p kalitede. Altyazılı gömülü olanları tekrar render aldığımız için boyutları yüksek. Toplam 10 GB olan orijinal görütüler de altyazısız. Fakat altyazıyı ayrıca indirip ekleyerek izleyebilirsiniz.

 5. Bu güzel dizinin tercümesinde emeği geçen tüm Müslüman kardeşlerime teşekkür ediyorum.

 6. merhaba Arapça altyazılı versiyonları da eklense güzel olur. Arapça dinleme yapıyorum ve dedikleri bazı şeyleri anlayamıyorum bu yüzden Arapça altyazıya ihtiyaç duyuyorum. Emekleriniz için teşekkür ederim. Allah razı olsun 🙂

   1. Selam aleykum abi ben bir telegram sayfasında paylaşılmış link vardı Türkçe dublaj vardı o sayfayı kaybettim çok güzel Türkçe dublaji vardı şuan bulamıyorum

 7. Emeğiniz için teşekkürler. Birçok sitede birçok dizi için çok sayıda reklama maruz bırakılıyoruz(çoğu da kumar gibi pis reklamlar) ama siz burada direkt link vererek çok yardımcı oldunuz. Allah da ahirette size yardımcı olsun.

 8. Selamun aleykum, dizileri izlerken kul hakki sorunu olur mu acaba? streaming izlemek caizmi degil mi bilmedigim icin soruyorum
  Allah’a emanet olun

 9. selamunaleykum wınrar dosyasını ındırıyorum fakat ıcındekı vıdeoları ızleyemıyorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu