Haber

Hamza Tzortzis’e Sosyal Medyada Linç Kampanyası

25 Nisan günü Hamza Tzortzis Twitter’dan Türk takipçilerine “The Divine Reality” kitabının Mayıs’ta Türkçe olarak Timaş yayınlarından çıkacağı müjdesini verdi…

Kitap duyurusu üzerine Twitter’da bazı hesaplar Hamza Tzortzis’in 2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde yaptığı bir konuşmayı yayarak linç kampanyası başlattılar. Videoyu Twitter’da paylaşıp Hamza Tzortzis’i hedef gösteren hesap:

Sosyal Medyada tepki alan konuşması:

Hamza Tzortsiz videoda ne diyor?

“Laik Türklerin nereden geldiğini bilmemiz gerekiyor. Hatırlayın ki büyük bir mücadele verdiler. Onların isimlerini söylemeyeceğim. İslamı bu ülkeden kaldırmak istediler. Bu kadar basit. Eğer kendi tarihinizi okursanız, bu şahsın ve diğerlerinin memleketinizden İslam’ı kaldırmak istediklerinizi anlarsınız. Beni de onun bu memlekette ne kadar çok resmi olduğu ilgilendirmez. Bu saçma. Hakikat, hakikattir. Sonuçta dininizi ortadan kaldırmak için bir uğraş verdiler.

Örtünmeyi kaldırdılar, ezanı kaldırdılar, Arapçayı kaldırdılar, İslamı eğitimi kaldırdılar. Bu Allah’ın dostu mudur yoksa şeytanın dostu mudur? Siz düşünün. Ben bunun cevabını vermeyeceğim. Birisi size ezanı yasaklıyorsa, insanlara laik olmalarını söylüyorsa, Allah’ın kelamını saymayıp şeriatı kaldırıyorsa, örtünmeyi kaldırıyorsa, Arapçayı kaldırıyorsa, Kuran ve imamları atıyorsa… Bu Allah’ın mı şeytanın mı dostudur? Kimdir bu?”

İstanbul Barosu’ndan Hamza Tzortzis hakkında ‘Atatürk’e hakaret’ nedeniyle suç duyurusu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran İstanbul Barosu Başkanlığı, 5 sene önce Boğaziçi Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada Atatürk’e hakaret ettiği iddiasıyla Tzortzis hakkında suç duyurusunda bulundu.

Timaş Yayınları Hamza Tzortzis’in kitabını basmaktan vazgeçti!

Kemalistlerden gelen tepkiler üzerine Timaş yayınları Hamza Tzortzis’in kitabının basımını durdurduklarını açıkladı.

Hamza Andreas Tzortzis Kimdir?

Yunan asıllı İngiliz vatandaşı Hamza A. Tzortzis, 1980 yılında Londra’da doğdu. Westminster Üniversitesi Psikoloji bölümü okudu. Batı ve İslam felsefesi üzerine doktora çalışmaları yaptı. 2002 yılında hidayete eren Hamza Tzortis, bütün hayatını İslam’ı batı ülkelerinde anlatmaya adamış bir insan.
IERA (Islamic Education and Research Academy) içerisinde tebliğ faaliyetleri ile meşgul.

5 Yorum

  1. Durum şuna benzemiş: Hani hristiyanların ‘tanrı birdir ama üçtür’ şeklinde saçmalamaları var ya. Kemalistler de aynı tutumu segiliyor. Atatürk’ün yaptıklarını sayıp ‘bu adama ne demeliyim?’ diye sorulunca cevap kesin ve net iken Hamza Tzortzis’e yok yere linç etmişler.

  2. Bu cesur yazarınkitabını Timaş paylaşmaz başka Yayınevi paylaşır. Hamza Andreas ‘ın söyledikleri yanlış değildir. Hakikat er ya da geç ortaya çıkacaktır.

  3. ‘Kim ki bu Hamza?’ diye araştırılmasına sebep olacaksa bu belki de kitabın basılmasından daha hayırlı bir iş olmuştur.
    Timaş Yayınları da kendini tanıtmış.
    Hesap gören olarak ALLAH yeter.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu