Kuran - SünnetMultimedyaVideo

Rasulullah’ın ﷺ Nimetler Karşısındaki Tutumu – Rasulullah ile Beraber 15. Bölüm | Dr. Ratib Nablusi

Program hakkında: Doktor Bilal Nureddin’in sunumu ve kıymetli hocamız Şeyh Muhammed Ratib Nablûsi’nin katılımıyla 2021 yılında gerçekleşen “Rasulullah ile Beraber” programında Hz. Peygamber (s.a.v)’in ahlakına, sıfatlarına, fiziksel özelliklerine ve yaşamından ibretlerle dolu bazı hatıralara değiniliyor. Her bölümde Hz. Peygamber’in şahsiyetinin bir yanının ele alındığı bu programda konular sade ve açık bir dille işlenirken hayatın içinden örneklerle de destekleniyor.

15. Bölüm hakkında: “Rasulullah ile Beraber” programının 15. bölümünde güzel ahlak örneği ve yol gösterici Hz. Peygamber (s.a.v)’in nimetlere karşı yaklaşımına yakından bakıyor ve hoşuna gitmeyen nimetler karşısındaki edepli tutumundan kendimize dersler çıkarıyoruz.

“Allah’ın nimetini saymaya kalksanız başa çıkamazsınız. Allah gerçekten bağışlayıcıdır, merhametlidir.” (Nahl 18)

Allah’ın bize verdiği nimetlerin ne kadar çok olduğunun farkında mıyız? Peki tek bir nimetin şükrünü bile gerektiği gibi yerine getirebiliyor muyuz? Allah’ın bize sunduğu bu güzellikler karşısında nasıl davranmamız gerektiğini Hz. Peygamber (s.a.v)’in yaşayışından öğrenelim.

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu