EtkinliklerYazılar

Suriye İçin Ayraç Dağıtıyoruz!

 24.000 AYRAÇ ve 10.000 KUNUT 
DAĞITIYORUZ!
 
Mazlum Suriye’li kardeşlerimiz için en büyük destek dua etmektir.
 “Suriye için dua vakti” yazılı ayraçlarımızı “Kunut” dosyasıyla beraber çeşitli şehirlerde dağıtarak, duayı gündemimizde tutmaya çalışıyoruz.
Sizde bulunduğunuz bölgede, okulda, kursta, arkadaşlarınıza dağıtarak katkıda bulunabilirsiniz
Kunut dosyası ile beraber ayraçları isteyen kardeşlerimiz kişisel bilgileri ile bulundukları adresi ve kaçar adet istediklerini [email protected] adresine mail atarak bildirebilirler.
(Not: Kargo ücreti alıcıya aittir. Bunun dışında her hangi bir ücret talep edilmemektedir.)
*Yeni baskı Kurban bayramından sonra olacaktır

Dağıtılan “Kunut” dosyamız;

SURİYE VE TÜM DÜNYA MÜSLÜMANLARI İÇİN

KUNUT

   Müslümanların bir kısmına veya tümüne düşmanlar saldırdığında başlarına hastalık ve benzeri dertler, korku ve kıtlık gibi bela ve musibetler geldiğinde bütün vakit namazlarında kunut okumak -cemaatle veya yalnız başına kılarken- sünnettir. Peygamber (s.a.v) Bir-i Maune’de 70 sahabesi şehid edildiğinde 1 ay boyunca her farz namazdan sonra kunut yaparak bunu yapan müşriklere beddua etmiştir. (Farz namazın son rekatında rükûdan kalkıldıktan sonra eller açılarak dua edilir ve dua bitiminde direk secdeye varılır.)

Farz namazlarda yapılan kunut, Müslümanların kardeşlerinin acısı kısmen de olsa hissetmesine, ümmet bilincinin pekişmesine, kalplerin birleşmesine vesile olur.

Zulüm ve felaketler İslam ümmetini her taraftan sarmış durumdadır. Müslümanların yaşadığı bu sıkıntılar dikkate alındığında namazda kunutun önemi daha iyi anlaşılacaktır.

اَلَّلهُمَّ أَعِزَّ الإسْلَامَ وَالمُسْلِمِينَ وَاجْمَعْ كَلِمَتَهُمْ وَوَحِّدْ صُفُوفَهُمْ ، وَاهْدِهِمْ سُبُلَ السَّلاَمِ ، وَأَخْرِجْهُمْ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلىَ النُّورِ . اَلَّلهُمَّ انْصُرِ المُسْلِمِينَ المُسْتَضْعِفِينَ فِي سُورِيَا وَالْيَمَنِ وَفِي كُلِّ بِلَادِ المُسْلِمِينَ وَثَبِّتْ أَقْدَامَهُمْ وَارْبُطْ عَلَى قُلُوبِهِمْ وَانْصُرْهُمْ عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ .

 اَلّلهُمَّ أَذِلَّ الشِّرْكَ وَالْمُشْرِكِينَ وَدَمِّرْ أَعْدَاءَ الدِّينِ . اَلَّلهُمَّ اخْذِلْ حُكَّامَ الظُّلْمِ وَأَعْوَانَهُمْ وَأَتْبَاعَهُمْ ،اَلَّلهُمَّ أَنْزِلِ الرُّعْبَ فِي قُلُوبِهِمْ وَشَتِّتْ شَمْلَهُمْ وَفَرِّقْ جَمْعَهُم إِنَّكَ أَنْتَ الْقَوِيُّ الْعَزِيزُ. اَلَّلهُمَّ مَكِّنْ لِعِبَادِكَ الصَّالِحِينَ فِي الْأَرْضِ ، وَعَجِّلْ لَنَا بِوَعْدِكَ وَنَصْرِكَ بِإِقَامَةِ دَوْلَةِ الْخِلَافَةِ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ ، بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ. اَلَّلهُمَّ إِنِّي نَسْأَلُكَ الشَّهَادَةَ وَمَا قُرْبَ إِلَيْهَا مِنْ قَوْلٍ وَعَمَلٍ.

 يَامَنْ عَلىَ كُلِّ شَيْءٍ قَدِير. اَلَّلهُمَّ نَسْأَلُكَ بِاسْمَاءِكَ الْحُسْنَى وَصِفَاتِكَ العُلَى  اَلَّلهُمَّ ياجَبَّارُ اَلَّلهُمَّ يَامُنْتَقِمُ،

اَلَّلهُمَّ عَلَيْكَ بِالنُّصَيْرِيِّ الْبَعْثِي بَشَّار وَأَعْوَانَهُ فَإِنَّهُمْ لَايُعْجِزُونَكَ. اَلَّلهُمَّ انْصُرْ اِخْوَانَنَا فِي سُورِيَا يَارَبَّ الْعَالَمِينَ

Allah’ım! İslam’ı ve Müslümanları güçlendir! Onları bir araya getir, saflarını birleştir, onları esenlik yollarına ilet ve karanlıklardan aydınlığa çıkar.

Allah’ım! Suriye’de, Yemen’de ve Müslümanların yaşadığı bütün beldelerde zayıf ve zulme uğrayan Müslümanlara yardım et! Ayaklarını sabit kıl, kalplerine kuvvet ver ve kâfir kavme karşı onlara yardım et!  Allah’ım! Şirki ve müşrikleri rezil et, İslam düşmanlarını bozguna uğrat!

Allah’ım! Zulmün önderlerini ve onların yardımcılarını ve takipçilerini yardımsız bırak, Allah’ım kalplerine korku sal, topluluklarını dağıt ve birliklerini parça parça et! Şüphe yok ki sen mağlub edilmesi imkânsız olan ve pek kuvvetli olansın.

Allah’ım! Salih kullarına yeryüzünde güç ve iktidar ver. Bize peygamberimizin sünneti üzere bir hilafet devleti kurmak için sözünü ve yardımını çabuklaştır. Rahmetinle ey Merhametlilerin en Merhametlisi!  Allah’ım! senden şehadet, söz ve amel olarak ona yakın olan bir akıbet istiyoruz.  Ey dilediğinden intikam alan Allah’ım!

Ey dilediğini zorla yaptıran Allah’ım!

Ey her şeye Kadir olan Allah’ım!

Allah’ım en güzel isimlerin ve en yüce sıfatlarınla istiyoruz;

Allah’ım! Baaslı Nusayri Beşşar Esed’i ve avanesini sana havale ediyoruz, onlar seni aciz bırakamazlar.

Ey Âlemlerin Rabbi! Suriye’deki kardeşlerimize yardım et!       

4 Çeşit ayracımızdan dağıtabileceğiniz kadar [email protected] adresine mesaj atarak sipariş verebilirsiniz..

10 Temmuz Güncelleme: Ayraçlarımız tükenmiştir. Dua – Kunut dosyasından dilediğiniz kadar gönderilebilir.

5 Yorum

  1. Rabbim tüm dünyada zulüm gören müslüman kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu