Haber

2022 FIFA Dünya Kupası’ndan Unutulmayan 9 Görüntü

2022 FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Katar, muhteşem bir organizasyonun yanı sıra yaptığı davet çalışmalarıyla da akıllardan silinmeyecek.

Katar, Dünya Kupası’nın ilk gününden itibaren getirdiği alkol yasağı, LGBT propagandası yasağı, Haçlı kıyafeti yasağı vs. gibi tedbirlerle daha huzurlu ve güvenli bir ortam oluşturarak tüm Dünya’ya örnek oldu. Birçok kişinin hidayetine vesile olan bu güzel çalışmalardan bazılarını sizin için derledik:

1) 6 Kişilik Brezilyalı Aile Müslüman Oldu

2) Müslüman Olan Meksikalı Genç

3) Ezan Sesinden Etkilenerek Camiye Giden Turistler

4) Gittikleri Camiden ve Kendilerine Gösterilen İlgiden Etkilenen Gençler

5) Cam Mescid

Katar, Dünya Kupası izleyicilerine Müslümanların nasıl namaz kıldıklarını göstermek için etrafı camdan bir mescit inşa etti.

6) Katar’a Gelen Turistler İlk Kez Başörtüsü Denedi

Katar’ın başkenti Doha’daki Dünya Kupası taraftarları, Müslüman gönüllülerin yardımıyla hayatlarında ilk defa başörtüsü takmayı denediler.

7) Zaferde de Yenilgide de Allah’a Şükreden Fas Milli Takımı

Dünya Kupası’nın unutulmazlarından biri de sevinçlerinde de hüzünlerinde de tek olan Allah’a secde eden Fas Milli Takımı oldu. Yarı finale çıkan tek Müslüman Afrikalı takım olan Fas, yarı final maçında elenerek dördüncü oldu.

8) Dünya Kupası’nda Filistin’de Unutulmadı

9) Bir Futbol Topu Ne İşe Yarar

Suriyeli aktivist Yaman Antabli, çadırkentte yaşayan yarım milyon Suriyeli çocuğa dikkat çekmek için etkili bir video çekti.
“Sadece bir butonla yarım milyondan fazla Suriyeli çocuğa ulaşabilirsiniz. Onları bu kış da unutmayalım.”

Benze Yazılar

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu