Haber

4. Sınıf Öğrencisinden Dokunaklı Bir Mektup Alan İmam

Amerika’nın Missouri eyaletinde bir imam, kendisinin imamlık yaptığı camiye gelen iki 4. Sınıf öğrencisinden aldığı dokunaklı bir mektup paylaştı. İmam Asif Ömer, caminin posta kutusuna postalanmış mektubun yüzünde bir gülümsemeye sebep olduğunu söyledi.

İşte o mektup…

“Sevgili Mufti Asif,
Dersimizde, başkalarına yardım etmeyi ve bize karşı iyi olmasalar bile onlara iyi davranmamız gerektiğini, Müslümanlar ve Müslüman olmayanlar arasında nasıl düzen ve barış sağlamamız gerektiğini öğreniyorduk. Muhammed sallallahu aleyhi vessellem’in diğer insanlara nasıl davrandığını  ve yardım ettiğini öğrendik. Onun ayak izlerini takip etmeyi umuyoruz. İhtiyaç zamanlarında toplumumuzun arayabileceği ve danışabileceği biri olduğunuz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla”
Moemin and Hussain

İmam Asif, İlmFeed’e konuştu:

“Elhamdulillah İmamlar olarak birçok görev ve sorumluluklarımız var ve ayrıca cemaattekilerin çoğunun farkında olmadığı iniş ve çıkışlar yaşıyoruz. Elhamdulillah bu tarz şeyler olduğunda şüphesiz ki Allah’tan bir rahmet ve Allah’ın yardımıyla birinin hayatında fark yaratmaya çalışmak için bir şeyler yaptığınızı hissettiriyor. Allah tüm ulema ve liderlere görevlerini uygun bir şekilde ve ihlasla yerine getirebilme kabiliyeti versin.
Diğer imamlara vereceğim bir tavsiye şu, niyetinizin saf olduğundan emin olun ve dünyada bir övgü alırsanız, bu Allah’tan bir bonustur. Fakat bunun aklınıza girmesine izin vermeyin. Çünkü kibir ve gurur salih amelleri ve çabaları götürerek anında kalbi öldürür. Allah hepimizi korusun.”

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu