Haber

Camiye Giderken Bıçaklanan Müslüman Cerrah Saldırganını Affetti

İngiltere’nin Manchester kentinde camiye yürürken bıçaklı saldırıya uğrayan Müslüman cerrah, saldırganını affettiğini açıkladı. Nasser Kurdy, İngiltere Cheshire’deki Altrincham İslam Merkezi’ne yürürken boynundan bıçaklandı ve 3 cm derinliğinde bir yara aldı. Yakınlarda cerrah olarak çalıştığı hastaneye kaldırıldı ve şimdi taburcu edilmiş durumda.
Kendisi, Mayıs’ta Manchester arena’daki saldırıda yaralananları ameliyat etmişti.

Manchester polisi de saldırıyı bir nefret suçu olarak değerlendirdiklerini ve 54 ile 32 yaşlarında iki kişiyi gözaltına aldıklarını açıkladı.

3 çocuk babası olan cerrah Allah ona rahmet ettiği için şükretti.

“Allah dün bana rahmet etti. Sinire, atardamara, toplardamara ya da boğazıma gelebilirdi. Boyun baş ile gövde arasındaki bağlantıdır, şükür ki sadece bir kasa isabet etti.
Bölgeye adımımı atar atmaz, o acıyı ve darbeyi boynumda hissettim. Arkamı döndüm ve tehditkar bir şekilde duran adamı gördüm. Tehdit edilmiş ve savunmasız hissettim.”

Nasser, aynı zamanda buradaki camide bazen hutbe veren bir imam.

Saldırganını tamamen affettiğini açıkladı.

“O, bu ülkenin temsil ettiği şeyin temsilcisi değil. Kesinlikle ona karşı öfke, nefret ya da olumsuz bir düşüncem yok. Bunu açıkladım, tamamen affettim onu.”

Müslüman karşıtı suçların arttığına dair bir kabulün de olması gerektiğini söyledi,

“Müslüman karşıtı suçların artış gösterdiğini ve bunların fiziksel olarak daha da arttığının kabul edilmesi gerekiyor. Bu sadece sözlü olarak birinin bir şey söylemesi ya da birinin başörtünü ya da sahip olduğun bir şeyi çekip alması değil. Bu ekstra bir adım ve bence insanları endişelendiren ve aşırı derece korkutan da bu adım. Sadece öfkeyi ve nefreti körükleyen, fazlasıyla anlamsız cinnet eylemleri yer alıyor.”

Altrincham & Hale Müslüman Birliği sözcüsü Dr. Khalid Anis de şunları söyledi,
“Çok, çok daha ciddi olabilirdi… Bir bıçak olduğunu tespit ettik, çok şanslı. Yaşamlarını başkalarına yardım etmek için harcamış bir ortopedi danışmanına saldırmaları gerçekten oldukça üzücü”

gencmuslumanlar.com

 

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu