Haber

Dünyaca Ünlü Şarkıcı Sinead O’Connor Müslüman Oldu

Dünyaca ünlü İrlandalı kadın şarkıcı Sinead O’Connor Müslüman olduğunu açıkladı.
Sinead O’Connor, Twitter hesabından tesettürlü bir fotoğrafını paylaşarak Müslüman olduğunu duyurdu. 51 yaşındaki Sinead O’Connor Twitter hesabından şunları paylaştı:

“Bu müslüman olduğumu açıklamaktan gurur duyduğumun ilanıdır. Bu her zeki teologun yolcuğunun vardığı doğal bir sonuçtur. Tüm kutsal kitap çalışmalarının sonu İslam’a çıkar ve o diğer tüm kitapları anlamsız kılar. Yeni bir isim alacağım. Şüheda olacak.”

Twitter’daki ismini “Shuhada’ Davitt” olarak değiştiren sanatçı profil resmine de “Wear Hijab” (Hicab Giy) yazılı bir resim koydu.

SİNEAD O’CONNOR KİMDİR?

Sinéad Marie Bernadette O’Connor, 8 Aralık 1966, Dublin doğumlu, İrlandalı şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir.

1990 yılında söz yazarının Prince olduğu ve zirveye çıkmasına yol açan şarkı olan “Nothing Compares 2 U” adlı şarkıyı yaptı. Layık görüldüğü Grammy Ödülü’nü reddeden O’Connor, politik kimliğini sanatıyla birlikte önplana çıkararak, ABD ve savaş karşıtı bir çizgi izledi. 1992 yılında Papa II. Jean Paul’ün katolik kilisesindeki cinsel tacize sessiz kalmasını protesto için Papa’nın bir fotoğrafını televizyon kameralarının önünde yırtmasıyla dindar kamuoyunun tepkisini çekti.

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu