BelgeselMultimedyaVideo

Duyma Nimetinin Farkına Varmak – Yeryüzünde Dolaşın Serisi 4. Bölüm – Fahad al Kandari

Fahad al Kandari’nin 2017 yılı Ramazan’ında başlayıp seri olarak kanalında yayınladığı Feseero (Yeryüzünde Dolaşın) programını Türkçe altyazılı olarak takipçilerimize sunuyoruz.

Bu seri, Allah’ın (c.c.) ayetlerine bilimsel bir ışık tutarak bizi kainatın yaratılışı hakkında daha derin düşünmeye davet ediyor.

Belgesel hakkında: Faseero (Yeryüzünde Dolaşın) serisinin dördüncü bölümünde, duyu organımız olan kulak ile sesleri nasıl işittiğimizi, dengemizi nasıl sağladığımızı, işitme engellilerin ne tür sorunlarla karşı karşıya kaldığını, kısaca duyma nimetini farkına varmayı öğreneceğiz.

Fahad al Kandari ve belgesel ekibi, alanında uzman doktorların yanına giderek onlardan duyma yetimizin nasıl işlediği hakkında bilgi alıyor. Ve Cuma namazında camiye gelerek işaret diliyle hutbe dinleyen işitme engellilerin sohbetine ortak oluyor.

“De ki: Sizi yaratan, size kulaklar gözler ve gönüller veren O’dur. Ne kadar az şükrediyorsunuz!” (Mülk, 23)

Niçin Allahu Teala bizim için bir değil de iki tane kulak yarattı? Neden bilim adamları daima “kulak” ile “bilgi” arasında bağ kurarlar? Ayet-i kerimelerde neden genellikle “kulak”, “göz”den önce zikredilir? Biz uyuduğumuzda gerçekten de kulağımız uyumaz mı? İşitme engellilerin kendi çocuklarının ağlamasını bile duyamadığını daha önce düşünmüş müydünüz?

Yeryüzünde Dolaşın Serisi – 4. Bölüm Duyma Nimetinin Farkına Varmak: 

Drive üzerinden izlemek için tıklayın.

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu