Fıkıh - AkaidİslamVideo

Hac Tavsiyeleri Serisi – Mufti Hussain Kamani

Mufti Hussain Kamani tarafından hazırlanan 22 bölümden oluşan Hac Tavsiyeleri serisi.

Mufti Hussain Kamani Kimdir?

Mufti Hüseyin Kamani, Qalam Enstitüsü’nde görevli bir eğitmendir. Sahîh-i Müslim, Mişkâtü’l Mesâbîh, fıkıh ve tezkiye konularında ders vermektedir. Konferanslar verip seminerler düzenlemekte ve Qalam Enstitüsü’ndeki hac ve umre gruplarına rehberlik etmektedir. Çeşitli ders serilerine Qalam Podcast’ten ulaşabilirsiniz.

Mufti Hüseyin Kamani Elizabethtown, Kentucky’de doğup büyüdü. İslâmî ilim talebine 6 yaşındayken başladı. 9 yaşında Kur’an-ı Kerim hıfzını tamamladı. İslâmî ilimlerde ilerlemek için İngiltere’ye gitti ve çeşitli ilim dallarında icazetler aldı.

Mufti Kamani; 7 yıl boyunca Arap dili ve edebiyatı, İslâm fıkhı, Kur’an-ı Kerim tefsiri, hadis, İslâm felsefesi ve akide konularını içeren yoğun bir eğitim gördü.

Ardından İslâm Fıkhı alanında iki yıllık bir lisansüstü programına kabul edildi. Daha sonra İngiltere’deki Coventry Üniversitesi’nde İşletme bölümünde yüksek lisans yaptı.

Halen eşi ve dört çocuğuyla birlikte Dallas, Texas’da ikamet etmektedir. Ayrıca Carrollton İslam Merkezi’nde (Er-Rahmân Mescidi) tam zamanlı imam olarak görev yapmaktadır.

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu