EtkinliklerHaber

İdlib Acil Yardım Kampanyası Devam Ediyor

Suriye İdlib’te Esed rejimi ve Rusya bombardımanı nedeniyle zor duruma düşen halk, Türkiye sınırına göç etmek zorunda kaldı.

İdlib’de Aralık’dan bu yana Türkiye sınır hattına yakın bölgelere göç eden sivillerin sayısı 800 bini buldu.

İdlib’deki kampların dolması, yeni çadır kurulacak alanın ve altyapının bulunmaması ve yardımların azalması nedeniyle binlerce sivil sığınacak yer bulmakta güçlük çekiyor.

Saldırılardan kaçarak evsiz kalan binlerce aile yardım bekliyor. Evlerini terk etmek zorunda kalan çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan Suriyeliler, ağır kış şartları altında yaşam mücadelesi veriyor.

Genç Müslümanlar olarak İyilikte Yarışanlar Derneği’yle daha önce başlattığımız acil yardım kampanyası ile İdlib’e su, un, kömür, battaniye yardımlarınızı ulaştırdık.

İhtiyaca binaen İdlib için yeni bir yardım kampanyası başlatıyoruz. İyilikte Yarışanlar Derneği ile Mart ayında İdlib’teki çadırkentleri bizzat ziyaret edip yardımlarınızı ulaştırmayı hedefliyoruz.

1 Çuval Un: 100 TL
Mont ve ayakkabı takımı: 100 TL

BANKA HESAP NUMARASI:

KUVEYT TÜRK
Hesap Adı: İYİLİKTE YARIŞANLAR DERNEĞİ
Hesap Numarası: 94908698-6
IBAN: TR52 0020 5000 0949 0869 8000 06

HEDEFİMİZ: 1 TIR UN

ÇOCUKLARA MONT VE AYAKKABI

 

 

 

Benze Yazılar

2 Yorum

  1. Arkadaşlar lutfen yurtdışından bağış yapmamızı sağlayın. Paypal hesabı açın ve yerli hesabınıza bağlayın. Çok kolay bir prosedür. Yardım bağışlarından ücret kesilmiyor. %100 verilen miktarı alırsınız.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu