DiziMultimedya

İmam Ahmed bin Hanbel Dizisi 31. Bölüm – (FİNAL)

Ahmed bin Hanbel Dizisi 31. Bölüm (FİNAL): Halifenin kendisine yapmış olduğu maddi yardımlar karşısında imam, bunu hoş görmez ve yardımları almamaya karar verir. Uzun süredir Müsned kitabını yazan İmam Ahmed kitabını tamamlamıştır. Dizinin finali olan bu bölüm, annesiyle başladığı gibi annesi ile buluşmasıyla son bulur…

31. Bölümü izlemek için tıklayınız.

GOOGLE PHOTOS İZLEME LİNKİ

Teşekkür

Rasulullah (s.a.v)’in hadislerini bizlere ulaştıran, ömürlerini ilim öğrenmek ve öğretmek yolunda harcayan İmam Ahmed bin Hanbel, İmam Şafii, İmam Malik, İmam Ebu Hanife ve tüm selef imamlarımızdan Allah razı olsun ve onlara rahmet etsin.

Dizinin altyazılı hazırlanmasında maddi/manevi katkısı olan, diziyi titizlikle tercüme eden ve kontrol eden, altyazıları düzenleyip, videoları hazırlayan tüm kardeşlerimize teşekkür ederiz. Allah hepimizden razı olsun.

Bu dizi Allah rızası için çevrilmiştir, videoları indirip dağıtın ve daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olun. 

Benze Yazılar

59 Yorum

 1. Selamün aleyküm kardeşlerim. Allah razı olsun sizden. Çok faydalı bir projeydi. Okul ve işten dolayı henüz 7.bölümdeyim. Ama hem arapça için hem de filmin kalitesinden dolayı defalarca izleyebilirim. Ellerinize sağlık.

 2. Allah sizden razi olsun cok faydali bir iste bulundunuz Allah sizi cennetine alsin Amin

 3. Allah razı olsun, çok güzel bi hayır işlediniz. Çevirenden yayınlayandan hazırlayandan ufak ve büyük yardım eden herkesten Allah razı olsun, Allah cc. hacetlerinizi gidersin….
  Eğer yüzsüzlük olmazsa tekrardan not olarak ilersi için; şunlardan bir seriyle devam edebilir misiniz? Selahaddin Eyyübi: Eskiden kanald ve trtde sansürlü yayınlanmıştı, israilin baskısıyla, şimdi ise hiçbir yerde bulunmuyor. Arapçası dahi yok….büyük hayır olur.(http://totalwar-turkiye.com/twforum/sinema-belgesel-ve-dizi/kanal-d-selahattin-eyyubi/)
  Ya da Haccaın hayatını anlatan (https://m.youtube.com/watch?v=mSZcbHz9aJg) bunu; ya da Hz. Hasan Hz.Hüseyün ve Hz.Muaviye ra ecmain dizisini ya da Harun Reşid ianlatan (https://m.youtube.com/watch?v=jnRAB2xfKFo#) bu diziyi çevirseniz….
  Allah hayrınızı arttırsın. Kardeşleriniz size duacıdor inş. Şerr diziler içinde alternatif olarak hayır sunduz, cezakallahu hayra

  1. Amin, teşekkür ederiz. İlk linkte gönderdiğiniz Selahaddib Eyyuni dizisini bulamadık.
   Şuanlık dizi çevirilerine ara vermek durumundayız ilerisi için inşallah olabilir.

   1. Evet, ordanda silinmiş, youtubedaki arapçalarda silinmiş….anladığım kadarıyla İsrail temizletiyor, eğer bulabilirseniz sırf arapçasını bile koysanız, büyük hayır olur. Suriye yapımı idi. Allah razı olsun. Niyetiniz yeter,

 4. Allah razı olsun.
  Büyük bir hizmet verdiniz.
  Allah CC sizin ve ehlinizin ecrini artırsın.
  Genç Müslüman Kardeşlerimiz.

 5. Bu değerli yapımın çevirisi için emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
  Umarım bu tarz paylaşımlarınız devam eder.

  Allah razı olsun.

 6. Rabbim tüm katkı sunanlardan razı olsun mukafatinizi versin . Küfür dolu dizilere altarnetif çevirilerinizi bekliyoruz.

 7. AİLECE BİR SOLUKTA BİTİRDİK, ÇOK GÜZEL BİR ÖRNEKLİĞİ DAHA İYİ TANIMAMIZA VESİLE OLDUNUZ, ALLAH C.C. RAZI OLSUN… EMEĞİNİZE SAĞLIK, RABBİM ZORUNUZU KOLAYLAŞTIRSIN…

 8. Emeği geçen tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Bize hiçbir fayda sağlamayan tamamen, maddi kaygılarla üretilen dizileri izlemektense bilgi dağarcığımıza yeni bilgiler eklememize vesile olan dizeleri izlemek fazlasıyla mutlu etti. Bu tarz dizilerin devamının gelmesini temennimizdir.

 9. Es Selamu aleykum islama yapmis oldugunuz bu hizmetten dolaya allah sizden razi olsun .izleyen herkez ins hayatinin merkezine boyle buyuk alimleri örnek alir ve uygular sizden ricam bu hizmeti devam ettirmenizdir. Islama olan bu hizmetten dolayı inanın çok çok dua alıcaksınız yen8 hizmetinizi dört gözle bekler hepimizi Allaha emanet ederim.

 10. Allah sizlerden razı olsun.
  Tüm emek ve hizmetlerinizin karşılığını hem dünya da hem de ahirette ziyadesiyle versin.Allahümme amin.
  Allah’ım! Bizleri Rasûl’ünün,sahabelerin,Salih kullarının yoluna tâbi olmayı nasip et.Allahümme amin.

 11. Çeviride emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Kendi adıma çok faydalandım.
  Benzer yapımların olup olmadığına bakınca İslam ile alakalı çok az yapım olduğunu fark ettim.
  Olanların birçoğu da onlarca yıl önceki yapımlar maalesef.
  İnşallah böyle güzel dizilerin veya filmlerin devamı gelir.

 12. Rabbim ecirlerinizi kat kat versin inşAllah. Ahirette sizi ateşten kurtaran bi amel olmasını dilerim. Eksik olmayın.

 13. Allah razı olsun. Çok büyük bir işe gönül koyup bize ulaştırdınız. Rabbim ecrinizi artırsın. ALLAH Bizlere de Kur’an ve sünnet yolunda ömür harcamayı ve yeniden ümmet olarak birbirimize tutunup hakkıyla yaşamayı nasip eylesin.

 14. Bir imamı hakkı ile mücadelesi ile tanımamıza vesile olduğunuz için Allah razı olsun rabbim ecrinizi versin inşallah
  beşinci rasit halife olarak bilinen Ömer bin Abdulaziz’in filmininde çevirisini yaparsanız cok memnun oluruz
  youtube da sadece arapcası var

 15. Allah razı olsun sizden. İlk fırsatta bu imamların kitaplarını okuyacağım inşallah . Sizden de bir isteğim olacak . Behlül (YouTube da bahloul siye geçiyor) dana Hz. lerinin de dizisi var . Hatta bu diziden de orada oyuncular var. Çok faydalı ve güzel bir dizi . Onunda Türkçe altyazılı bir çalışma yaparsanız çok dua alirsiniz. Allah yardımcın iz olsun inşallah

 16. Selamun aleykum. Emek veren herkesten Allah razı olsun. Duamızı buraya yazma sebebim sitenin gerekli ilgiyi görmesi ve arama motorlarında ön sıralarda yer almasına da yardımcı olmak. Bunu okuyan herkesten de aynısını rica ediyorum. Selam vererek dahi olsa destek verilmeli. Ayrıca ne bu sitede bir görevim var ne de bu sitede küçük büyük farketmeksizin bir iş yapan birini tanıyorum. Selametle kalınız.

 17. Bu proje’de emek veren, gönül veren herkesten Allah razı kalsın, onları bereketli ve şerefli eylesin.

  Yolunuz açık olsun hak üzere inşaAllah

 18. İmam Ahmed Bin Hanbel’i daha çok tanımamıza vesile olduğunuz için, haramın bu derece yaygınlaştığı ve doğruları insanlara anlatmanın daha da zorlaştığı bu devirde böyle faydalı bir yapımı çevirisini gönüllü yaparak ve diğer tüm emeklerinizle birlikte bizlerle buluşturduğunuz için Allah sizden razı olsun. İnşallah böyle güzel dizilerin veya filmlerin devamı gelir hayırlısıyla.
  Allah yolunuzu açık etsin

 19. Selamün aleyküm Allah bu hizmetinizden dolayı sizleri ve emeği geçenleri hayırla mukafatlandirsin.

 20. Esselamu Aleykum

  Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Gerçekten özellikle kendi adıma çok faydalı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Dizinin tamamını siteden takip ederek bitirdim. İzlemeyen arkadaşlara izlemelerini tavsiye ediyorum.

 21. Esselamu Aleykum

  Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Gerçekten özellikle kendi adıma çok faydalı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Izlemeyen arkadaşların ilk fırsatta izlemelerini tavsiye ediyorum.
  Selametle.

 22. Selamunaleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu.
  Allah sizlerden razı olsun.Çok güzel bir dizi… Çok manidar mesajlar içeren bir dizi… Günümüzde mezhepsizliğin büyük alimlerimize dahi dil uzatmanın çoğaldığı bu dönemde onları anlamamıza vesile oldu.Allah o güzel dört büyük mezhep imamlarımızdan razı olsun.Bizlere de Allah ve Resulunun yolundan ve Onlara tabi olanların yolundan ilerlememizi nasip etsin.Allah sizleri hayırlarla mükafatlandırsın.
  Selam ve dua ile…

 23. Allah sizden razı olsun. Ne kadar güzel bir iş yaptınız. Hazreti Ömer (radiyallahu anh) dizisinin de bu şekilde veyahut sadece arapça olarak istifademize sunarsanız çok duacı oluruz.

 24. çok güzel bir çalışma olmuş emeği geçenlerden ALLAH razı olsun. ALLAH Ahmed bin Hanbeli de rahmet eylesin. Resululahın yolundan gitmeyi bize de nasip etsin inşaalah. esselamu aleykum.

 25. Allah sizlerden razı olsun.Çok faydalı bir diziydi.Allah hepimize Ahmed Bin Hanbel in yolundan gitmeyi nasip etsin.

 26. Esselamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakâtuhu
  Allah cumlenizden razi olsun insallah. Vesileniz ile Ahmed B. Hanbel’i daha iyi anlama ve öğrenme imkanı buldum. Arapçama da katkı sagladığına inaniyorum. Allah İslama hizmet edip Efendimizin SAV sünnetlerinin bize ulaşmasına sebep olan cümle kullardan razı olsun inşallah. El-Fâtiha.

 27. Şimdi sana Allah senden razı olsun desem kıymetini bilmezsin ahırımda bir ineğim var onu alabilirsin diyen derviş gibi demeyeceğim zira biliyorum ki Allah’ın rızasını herşeyden üstün tutarsınız. ALLAH EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN RAZI OLSUN…

 28. RABBİM emeği geçen herkesten razı olsun daimen ebeden çok faydalandık.
  sizden bir ricamız var selahhatin eyyubinin dizisini istirham ediyoruz lütfeeeeennnn ilgilenirmisiniz.
  SAĞ VE SELAMETTE OLUNUZ.

 29. Allah razı olsun kardeşlerim allah sizden razı olsun böyle dizileri izleyebilmek ekranların cirkinliginden uzak durmak birilerine belki vesile olur cok teşekkür ediyorum

 30. ALLAH EMEĞİ GEÇEN HERKESDEN RAZI OLSUN NE GÜZEL BİR ÇALIŞMA RABBİME HAMD OLSUN…SELAMETLE

 31. Allah razı olsun, hayatıma çok şey kattı bu çalışma. Allah İmama rahmet etsin, cennette bizlere onunla ve onun üstadı Resulullah aleyhissalatü vesselam ve ashabıyla ve diğer peygamber varisleri ile buluşmayı nasip etsin.

  1. yapımda emeği geçen herkezden Allah razı olsun instagramda denk gelen küçük bi video sayesinde öğrendim böyle bi dizi olduğunu öyle bi solukla izledimki günümüz dizilerinin bize hiç bir faydası yok allahım devamını daim etsin.

 32. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bu güzel hizmetinizden dolayı Allah sizleri hayırla mükafatlandırsın. Yeni projelerinizi heyecanla bekliyoruz..

 33. Rabbim çeviren ve emek veren herkesten razı olsun. Gözyaşlarıyla tamamladık hamdolsun. Rabbim yollarından ayırmasın bizleri inşaAllah..

 34. Bu yayını yapanlardan da, emeği geçenlerden de Allah razı ola. Kuran’ın bir meselesi için bu kadar sebat edip yolundan dönmemek.. Rabbimin hikmet verdiği büyük bir zat; kime hayır verilmişse ona büyük bir hayır verilmiştir ayetine mazhar bir zat.. Bu dizinin bitişinde gözlerimden yaşlar akıyordu, sanki bizim aramızdan ayrılıyordu İmam. Ona, diğer büyük zatlara ve en iştiyak duyulmaya layık Habib-i Ekrem’e(ASM) öyle özlem duydum ki.. Rabbim biz acizleri de onlara duyduğumuz sevgiden bir ümit, onlarla beraber haşretsin, şefaatlerine mazhar etsin inşaAllah..

 35. İslam düzeni nizamı ve sistemindeki yaşamı sizlerin ve emeği geçenler sayesinde öğrendik çok beğendik faydalandık idrak edip hıfzetmeye çalıştık tüm emeği geçenlerden Allah cc razı olsun teşekkürler ediyor, ve bu na benzer öğretici ve eğitici filmlerin devamını dileriz.

 36. Merhaba,
  Birkaç gün önceye kadar indirebiliyordum diziyi yardımcı olurmusuz linkleri bulamıyorum.
  Teşekkürler.

  1. Merhaba, sitede telif nedeniyle sıkıntı çıkmaması için linkleri kaldırmayı uygun gördük. Eğer indirmeniz yarım kalmışsa linkleri mail ile gönderebiliriz.

 37. Selamun aleykum hayırlı günler. Mail ile indirme linklerini gönderebilirmisiniz.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu