✨ Ramazan yazıları, videoları, dersleri, etkinlikleri için Ramazan dosyamızı inceleyin.

Ramazan Dosyası
Kuran - SünnetMultimedyaVideo

İnsanların En Cömerti: Hz. Peygamber – Rasulullah ile Beraber 13. Bölüm | Dr. Ratib Nablusi

Program hakkında: Doktor Bilal Nureddin’in sunumu ve kıymetli hocamız Şeyh Muhammed Ratib Nablûsi’nin katılımıyla 2021 yılında gerçekleşen “Rasulullah ile Beraber” programında Hz. Peygamber (s.a.v)’in ahlakına, sıfatlarına, fiziksel özelliklerine ve yaşamından ibretlerle dolu bazı hatıralara değiniliyor. Her bölümde Hz. Peygamber’in şahsiyetinin bir yanının ele alındığı bu programda konular sade ve açık bir dille işlenirken hayatın içinden örneklerle de destekleniyor.

13. Bölüm hakkında: “Rasulullah ile Beraber” programının 13. bölümünde Hz. Peygamber (s.a.v)’in cömert kişiliğine yakından bakıyor ve salih amel ile cömertlik kavramları arasındaki ilişkiyi farklı bir gözle yeniden inceliyoruz.

İbni Abbâs (r.a) şöyle dedi: “Rasûllullah (s.a.v) insanların en cömerdi idi. Onun (s.a.v) en cömert olduğu anlar da Ramazan ayında Cebrâil’in, kendisi ile buluştuğu zamanlardı. Cebrâil (a.s), Ramazan’ın her gecesinde Hz. Peygamber (s.a.v) ile buluşur, karşılıklı Kur’an okurlardı. Bundan dolayı Rasûlullah (s.a.v) Cebrâil ile buluştuğunda, esmek için engel tanımayan bereketli rüzgârdan daha cömert davranırdı.” (Buhârî, Bed’ul-halk 6, Menâkıb 24)

Yaşama gayemiz olan salih amel ne demektir? Salih amel işlemek ile cömertlik arasında nasıl bir bağlantı vardır?

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu