✨ Ramazan yazıları, videoları, dersleri, etkinlikleri için Ramazan dosyamızı inceleyin.

Ramazan Dosyası
Video

Koronavirus: Tedbirini Al ve Allah’a Tevekkül Et

Prof. Dr. Muhammed Ratib Nablusi’nin Koronavirüs hakkında konuşması…

“Gerekli önlemleri almaksızın tevekkülün işe yaramayacağını bil. Bu önlemlerin tevekkül olmaksızın da işe yaramayacağını bil.”

Rasulullah (s.a.v)’den korku ve endişelerinize şifa olacak sözler…

Abdullah b. Abbas (r.h) şöyle rivayet eder: “Rasulullah’ın (s.a.v) terkisinde idim, buyurdular ki: “Ey oğul! Sana bazı kelimeler öğreteceğim: Allah’ı (emir ve yasaklarını) koru ki O da seni korusun. Allah’ı (emir ve yasaklarını) koru ki O’nu yanında bulasın. Bir şey isteyeceğin zaman Allah’dan iste. Bir yardım dileyeceğin zaman Allah’tan dile. Şunu iyi bil ki, eğer bütün insanlar bir konuda sana fayda vermek için bir araya gelseler, Allah’ın senin lehine yazmış olduğu dışında bir fayda veremezler. Yine eğer insanlar sana bir konuda zarar vermek için toplanacak olsalar, Allah’ın senin aleyhine yazmış olduğu dışında bir zarar veremezler. Kalemler kaldırılmış ve sayfalar kurumuştur.” (Tirmizi, Kıyamet 59, Ahmed, el Müsned)

Koronavirüse Karşı Alınması Gereken Tedbirler

Koronavirüse Karşı Alınması Gereken Tedbirler

Benze Yazılar

2 Yorum

  1. Selamun aleykum. Öncelikle yapmış olduğunuz bütün çalışmaların insanlara çok faydalı olduklarını belirtmek isterim . İnşAllah daha da güzel ,faydalı işler yaparsınız . Allah’u Teâlâ gücünüzü arttırsın ve önünüze çıkan hangi engel olursa olsun ortadan kaldırsın . Rabbim hizmetinizi kabul etsin . Muvaffak eylesin herbirinizi .

    Bir şey sormak istiyorum . Geri dönüş yaparsanız benim için iyi olur . Bir ara idline;mont ve bot göndermek için you tube kanalınızdan bi hesap numarası paylaşmıştınız . O hesap numarasına gönderirken açıklama kısmına mont yazmak gerekli mi ? Yani mont yazmadan gönderilen yardım mont ve bota kullanılmamış mı oluyor ? Bunu öğrenmem gerekiyor . Lütfen geri dönüş yapın

    Bir de halen o kampanyanız devam ediyor mu ?

    Teşekkür ederim

    1. Ve aleykum selam, amin teşekkür ederiz. Paylaşmış olduğumuz hesap numarası başlatmış olduğumuz kampanyaya aitti sadece. Un için açıklamaya “un” Mont kampanyası için “mont” yazılması gerekliydi. Fakat açıklaması olmayanları bu ikisinden birisine dahil ettik. Şuan Un tırımız tamamlandı ve yola çıktı. 1000 adette ayakkabı ve mont seti dağıtımı yapılacak. Eğer bağış yapmışsanız bunlara dahil edilmiştir. İçiniz rahat olsun. Allah kabul etsin.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu