✨ Ramazan yazıları, videoları, dersleri, etkinlikleri için Ramazan dosyamızı inceleyin.

Ramazan Dosyası
BelgeselHaberİslam DünyasıMultimedya

Meryem Halif’in Tutuklanma Hikayesi – Ey Özgürlük

Suriye’de Esed zindanlarından kurtulan kadınlar ve erkekler yaşadıklarını anlatıyor. Acıları ve sessiz çığlıkları açığa çıkaran belgesel serisi: “Ey Özgürlük”

Eşinin güvenlik güçlerine ihbar ettiği Meryem Halif, tecavüz başta olmak üzere en kötü işkencelere maruz kaldığı tutuklanma hikayesini anlattı.

Belgeselden bir kesit: “Kocan burada!” dedi sorgulayıcı. Ben de “Bilmiyorum, görüşmüyoruz” dedim. Sonra getirdiler onu. Gelir gelmez hakkımdaki her şeyi anlatmaya başladı, “Sen şöylesin, böylesin, hastanedeydin, kuzeninde seninleydi. Halep’e de gittin” dedi. Ben de bütün suçlamaları reddettim. Tüm bu olanlar, beni şoka uğratmıştı. Şok olmuştum yani. Onu getiriyorlar ve hakkındaki her şeyi anlatıyor…”

Hassas içerik: Bu video rahatsız edici unsurlar içerebilir.

Meryem Halif’in Tutuklanma Hikayesi – Ey Özgürlük:

Drive üzerinden izlemek için tıklayın.

Benze Yazılar

4 Yorum

  1. Bir kadının hatta bir insanın bu dünyada yaşayabileceği en ağır şeyleri yaşamış ama hala dimdik ayakta şüpesiz ki elbet bütün bu zulümlerin hesabı sorulur.Sakın Allahı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma Allah onları gözlerin korkudan dışarı fırlayacağı bir güne saklıyor . ibrahim / 42

  2. İnsan kendi derdinden utanıyor,ne kadar zayıf olduğunu bi an farkediyor,acizliğinide,şükürsüzlüğünüde…
    Rabbim razı olsun kardeşlerim

  3. Huriyeh serisinin devamı neden gelmiyor ? Biz o kardeşlerimizi unutmak istemiyoruz ,öfkemiz sönsün ,acımız hafiflesin istemiyoruz . Ancak öyle doğruluruz .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu