✨ Ramazan yazıları, videoları, dersleri, etkinlikleri için Ramazan dosyamızı inceleyin.

Ramazan Dosyası
DiziMultimedya

Katledilen Filistinli Muhammed’in hikayesini anlatan dizi: “Our Boys”

Tür: Dram
Bölüm: 10 Bölüm
Ülke: Filistin
İlk Yayın Tarihi: 2019

Konusu: Haziran 2014’te Batı Şeria’da üç Yahudi genç kimliği belirlenemeyen bir grup tarafından kaçırılır. Haziran ayının son gününde ise kaçırılan üç gencin cansız bedenlerine ulaşılır. Onların cenazelerinin ardından, sadece bir gün sonra ise bu olaylarla hiçbir bağlantısı bulunmayan 16 yaşındaki Muhammed Ebu Khdeir, evinin çok yakın çevresinden kaçırılır. Saatler sonra ormanda yanmış halde cansız bedenine ulaşılır. Bu olaylar sonucunda eylemler, gösteriler ve farklı çatışmalar meydana gelir.
Our Boys, 16 yaşında, hiçbir olayla alakası olmayan Muhammed Ebu Khdeir’in şehid edilişinin ardından cinayet soruşturmasını, mahkeme sürecinde yaşananları ve bu sırada meydana gelen olayları konu alıyor.

Doğu ve Batı Kudüs arasındaki bir trajedinin iki tarafını anlatan, Gazze’deki savaşın patlak vermesine yol açan gerçek olaylara dayanan Our Boys dizisini Türkçe altyazılı olarak istifadenize sunuyoruz.

Amerikan televizyon kanalı HBO ile İsrailli Kanal 12 televizyonunun sahibi Keshet firmasının ortak yapımı mini dizi 10 bölümden oluşuyor.

Oğlu Muhammed’i 6 yıl önce kaybeden Süha Ebu Hudayr ise dizinin ilk iki bölümünün yayımlanması sonrası Reuters’a verdiği röportajda, “Ekranın içine uzanıp oğlumu oradan çıkarabilmeyi çok isterdim” dedi.

Konuşurken sesi titreyen anne, “Bu programı izlerken Muhammed kaçırıldığında yaşadığım acı dolu günlere döndüm” diye ekledi.

HBO DİZİSİ İSRAİL’İ AYAĞA KALDIRDI

Filistinli gencin ölümüne dair yapımın Kanal 12’de yayımlanmasına İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun tepkisiyse sert oldu.

Programın yapımcılarından Keshet International firması ve bu şirkete ait Kanal 12 televizyonunu boykot etmeye çağıran Netanyahu, bu girişimin “antisemitik” ve “İsrail’e karşı iftira” olduğunu savundu.

Dizideki olaylar gerçekte yaşanmış ve bazı sahnelerde (kamera kayıtları gibi) gerçek videolar kullanılmıştır.

Benze Yazılar

3 Yorum

  1. Dizi siteden kaldırıldı mı acaba? Bulamıyorum. Kaldırıldıysa neden kaldırıldı? Çok güzeldi

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu