Kuran - SünnetMultimedyaVideo

Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed – Rasulullah ile Beraber 8. Bölüm | Dr. Ratib Nablusi

Program hakkında: Doktor Bilal Nureddin’in sunumu ve kıymetli hocamız Şeyh Muhammed Ratib Nablûsi’nin katılımıyla 2021 yılında gerçekleşen “Rasulullah ile Beraber” programında Hz. Peygamber (s.a.v)’in ahlakına, sıfatlarına, fiziksel özelliklerine ve yaşamından ibretlerle dolu bazı hatıralara değiniliyor. Her bölümde Hz. Peygamber’in şahsiyetinin bir yanının ele alındığı bu programda konular sade ve açık bir dille işlenirken hayatın içinden örneklerle de destekleniyor.

8. Bölüm hakkında: “Rasulullah ile Beraber” programının 8. bölümünde âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamber’in sadece müslümanlara değil tüm âleme rahmet olarak gönderildiğini ve insanlar ile hayvanlara bulunduğu muameleleri üzerinde duruluyor.

“Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.” (Enbiya, 107)

Allah, Peygamberimiz (s.a.v)’in misyonunu neden rahmet olarak özetlemiştir?

Benze Yazılar

Bir Yorum

  1. Allah’ın Teala kulları içinden seçmiş olduğu bir takım kimseler vardır ki, Allah onları (fitne ve zulmetlerden uzak tutar) afiyet içinde yaşatır, afiyet içinde öldürür, afiyet (ve iman selameti) ile cennete götürür. Dünyada onların üzerine gece karanlığı gibi fitneler gelir, fakat onlar bunlardan selamette kalırlar. (Ebu Nuaym, Hilye, 1, 6)

    Allah Teala bizi bu kimselerden eylesin, Amin.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu