Haber

‘Sakallı Kardeşler Grubu’ Kendi Sokaklarını Kendileri Temizliyor

Birmingham’da bir grup Müslüman, temizlik işçileri greve başlayınca 4 kamyon yük çöpü temizleyerek sorunu kendileri çözmeye karar verdi.

Sakallı Kardeşler Topluluğu (Bearded Broz) gönüllüleri hafta sonu daha fazlasını yapmak için 4 kamyon yükü siyah torba aldı.

Bir grup Birminghamlı, aşırı derecede kirli olan siyah çöp poşeti yığınlarını temizlemek için sokaklara döküldü. Sokaklarının durumundan usanmış olan Sakallı Kardeşler Topluluğu, Birmingham çöp grevinden 5 hafta sonra büyük bir temizlik için bir kamyon çıkardı. Pazar günü daha fazla yapacaklarına söz vererek Small Heath’da 6 sokağı kapladılar ve daha büyük bir kamyon için bir çağrı yayınladılar.

Sakallı kardeşler temsilcisi Naveed Sadiq temizlik sırasında Tyseley çöpünden 4 kamyon yük aldıklarını söyledi. “Çöpler piramid gibi yollara yığıldı. Meclis üyelerimizin tepkisinden memnun değiliz. Eğer grev devam edecekse bu pis koku ile bunları bırakamazdık. Bu yüzden kendimiz bir şeyler yapmaya karar verdik.” dedi.
Çok sayıda gönüllü adam bu dev temizliğe katıldı.

Naveed ekledi: “Geri dönüş karşı konulamaz oldu, şimdi diğer sokaklardan ve mahallelerden talep alıyoruz.”

Yerel yönetime mesaj gönderen grup, bu iş için sıraya girmiş insan gücüne ve gönüllülere sahip olduğunu, ihtiyaç duydukları tek şeyin ödünç bir kamyon olduğunu söyledi.
Başka bir Sakallı Kardeşler üyesi ekledi: “Hepimiz gönüllüyüz, hiç kimse bir ücret almıyor, çünkü topluma yardım etmek istiyoruz. Müslümanlar olarak bunu yapmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Birminghamlı İngiliz bir Müslüman olabilir ve olduğunuz yerden gurur duyabilirsiniz.”

gencmuslumanlar.com

 

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu