BelgeselMultimedyaVideo

Karıncalar Alemi – Yeryüzünde Dolaşın Serisi 1. Bölüm | Fahad al Kandari

Fahad al Kandari’nin 2017 yılı Ramazan’ında başlayıp seri olarak kanalında yayınladığı Feseero (Yeryüzünde Dolaşın) programını Türkçe altyazılı olarak takipçilerimize sunuyoruz.

Bu seri, Allah’ın (c.c.) ayetlerine bilimsel bir ışık tutarak bizi kainatın yaratılışı hakkında daha derin düşünmeye davet ediyor.

Belgesel hakkında: Faseero (Yeryüzünde Dolaşın) serisinin ilk bölümünde, Kur’an-ı Kerim’in surelerinden biri olan Neml suresine ismini veren karıncaların hayatları, sistemleri, birbirleriyle haberleşmeleri ve farklı karınca türlerinin özellikleri üzerinde durulacaktır.

“Sonunda, karıncaların bulunduğu vadiye geldiklerinde bir dişi karınca: “Ey karıncalar! Yuvalarınıza girin, Süleyman’ın ordusu farkına varmadan sizi kırıp geçmesin” dedi.” (Neml, 18)

Karınca kolonileri ve insan hayatı arasındaki fark nedir? Yiyeceğin bulunduğu yeri birbirlerine nasıl söylerler? Kendilerinin kaç katı kadar yük taşıyabilirler? Ayrıca ayet-i kerimede neden dişi karınca diğer karıncalara: “Yuvalarınıza girin, Süleyman’ın ordusu farkına varmadan sizi kırıp geçmesin” demiştir?
Bu minik canlıların bize verecekleri çok büyük dersler var…

Yeryüzünde Dolaşın Serisi – 1. Bölüm Karıncalar Alemi:

Drive üzerinden izlemek için tıklayın.

Benze Yazılar

3 Yorum

  1. Muhteşem bir video . Rabbim ne güzel yaratmış ne bir kusur ne bir eksik var. Elhamdülillah. Allah razı olsun bu video çevirisini yapanlar dan

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu