MultimedyaVideo

Allah Yolunda Samimi Mücadele – Nouman Ali Khan

Açıkçası benim ve sizin seçilmesi Allah’ın muhteşem bir seçimidir. Bu gezegende müsait olan bir yığın insan varken ve Allah kesin olarak sizin ve benim Müslüman olmamızı kendine ait bir görev için tercih etti. Çünkü اجتبي bir görevin spesifik bir amacı için yapılır. Bu yüzden şu an sadece Müslüman olarak seçilmedik, aynı zamanda bizim önümüzde bir misyon olduğu için Müslüman olarak seçildik. Bu misyon bize Allah’ın yolunda ona layık bir şekilde mücadele etmemizi tarif ediyor. “Sizi seçti.” Şimdi ben seçildiğimin farkındayım ama seçilmiş olsam bile hâlâ bunun zor bir iş olduğunu düşünüyorum. Bunu nasıl yapacağım. Allah benim bile kendimde görmediğim bir şeyi bende gördü. ben bile kendimdeki özel şeyi göremiyorum Neden seçildim? Dışarda daha iyi insanlar var. Bu çok zor. İslam zorlu bir yol. Allah’ın benden istediği şey çok fazla. Bunu yapamam. Allah’ın sonraki sözleri ne? “Allah sizin için dinde zorluk kılmadı.” Herhangi bir rahatsızlık, zorlama vs. Yani bir başka deyişle Allah kendisi sana diyor ki: Rahatla, senin için kolaylaştıracağım, bunun için endişelenme sen bu iş için doğru adamsın, doğru kadınsın. Sen bu zaman ,bugün ve bu çağ için seçilensin.

Şimdi çevrenize baktığınızda Müslümanların medyanın odağı, politik deliliklerin hedefi olduğunu görürsünüz. Her zaman İngiltere’ye seyahat ediyorum ama bu son ziyaretimde detaylı bir şekilde sorguya çekildim.

“Burda ne arıyorsun?” Sorguya çekildim. “Neden burdasın?” Bu daha önce olmamıştı. yani birçok şey Müslümanlar için gittikçe çetinleşiyor. Bu birçok durumda böyle. Ancak sıkıntı yok. Allah sizin ve benim bu nesilde, bugünde, bu çağda doğmamızı tercih etti. Engellerle karşılaşacağımızı çok iyi bilerek. Ve bu zorluklarla en iyi şekilde mücadele edecek olanlar şu an yaşayan Müslümanlardır.

Bu Allah’ın tercihi. Bu yüzden biz şu an nefes alıyoruz. Biz amacımız olmasaydı? Çünkü o sadece bir gaye için yaratır. “Yeri ve gökleri hak(kesin bir amaç) üzere yarattı ve size şekil verdi.”

Size ve bana şekil verdi ve bizi bu konuma getirdi çünkü yerine getirmemiz gereken bir amaç var. Bu sıradışı bir amaç olsa bile Allah bizi yönlendiriyor ve diyor ki: “Bunu senin için zor kılmayacağım, hiç sıkıntı olmayacak.” Başlangıçta bahsettiğim benzetmeyi tekrar dönüyorum. Bir iş görüşmesi var ve adam size mümkünatı olmayan bir iş tanıtımı yapıyor ve siz bu işe alınmam imkansız diye düşünürken sizi alıyorlar işe. Sonra ilk düşünceniz “Ben nitelikli değilim.” oluyor. Diyor ki:”Sakin ol ben ne yaptığımı biliyorum. Uzun zamandır insanları işe alıyorum ve sende bir şey gördüm. İşi bildiğini düşünmüyorsan, çok çabuk öğreneceksin. Gördüğüm zaman yeteneği anlarım.” Yani o sizi cesarelendiriyor, bilgilendiriyor, sizin bile kendinizde olduğunu olduğunu düşünmediğiniz halde. Burdaki bir diğer şey ise her Müslümanın kendindeki potansiyeli görmesi gerektiğidir. Hiçbir Mümin kendisinin Allah katında değersiz, amaçsız, anlamsız, karaktersiz olduğunu düşünemez. Onlar Allah’a layık kullardır.

Layıktırlar çünkü onlar Allah’ın seçkin kullarıdırlar. Her ne ise zor olmayacak o yüzden şu an rahat bir nefes alabilirim. Tamam… Zor olmayacak. O diyor ki “Rahatla” Bu arada size şunu da söyleyeyim bu iş ilk seçilenler değilsiniz. Önceden bu iş birçok kişiye verildi. Yani bu dinin yeni bir din olmadığına, bir şeriat olduğuna dair güvence veriyor

ALLAH YOLUNDA SAMİMİ MÜCADELE – PDF İNDİR

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu