Davet - Tebliğ

Ayetlerle Sokak Daveti – Elif Kalem Grubu

İstanbul’un göbeğinde yürürken karşınıza birden size Allah’ı hatırlatan bir afiş çıktığını düşünün… Veya sokakta yürürken elinize birden ayet broşürü tutuşturulduğunu düşünün. Güzel olurdu değil mi? 🙂
İşte “Elif Kalem” ayetlerle sokak daveti yapan genç bir davetçi grubu…
Yaşları 17-27 arası olan bu genç kardeşlerimiz ayda bir hazırladıkları ayet tasarımlarını broşür, afiş şeklinde dağıtıyorlar. İstanbul başta olmak üzere Diyarbakır, Bartın, Kayseri gibi şehirlerde de dağıtım yapan birimleri mevcut.
Hareketin sorumlusu Onur abiye nasıl başladıklarını ve amaçlarını sorduk…

“2013 tarihinde bir kardeşimizin fikriyle bu çalışmalara iki kişi başladık Elhamdulillah.

Elifkalem olarak sokak faaliyetlerindeki amacımız; insanlara Rabbimizin mesajlarını peygamberimizin öncülüğünde geçmiş ve günümüz alimlerin tefsirleriyle ulaştırarak onlara hakikatleri anlatabilmektir. Bu çalışmalar sırasında işittiğimiz hakaretler, kötü muamelelere de Allah için katlanabilme ve bu insanlara merhamet nazarıyla bakabilme gayretindeyiz.

Geride kalan 2 sene içerisinde 22 farklı ayet ve hadis broşürü, yüzlerce afiş ve 3 ayrı kitapçıkla faaliyetlerimizi sürdürdük Elhamdulillah. Bunun yanında sosyal medyada da ayet, hadis ve hocalarımızın sözlerini görsel olarak insanlara ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızdaki temel görüşümüz “O kullar ki, sözün tamamını dinlerler ve en güzeline uyarlar” Zümer Suresi 18. ayeti ışığında ve “Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin” Al’i İmran Suresi 103. ayeti uyarısıyla hareket ederek vahdet umuduyla aşırıklardan kaçınmaya gayret edip her kesimden hocanın fikirlerini benimseyelim yahut benimsemeyelim paylaşıyoruz.

Sokak çalışmalarımızla ilgili şuan da yaklaşık 20 kardeşimizle (bunların birçoğu farklı il ve ilçelerde) kendi semtimizdeki bütün dükkan, kahvehane, iddaa ve meyhanelere girip her gördüğümüz her kesimden insanlara bu çalışmaları uzatıyor ve konuşmaya gayret ediyoruz. Yakınlık kurduğumuz kardeşlerimizi ister kendi ders halkamıza isterlerse yakınlarındaki başka cemaat ve grupların ders halkalarına yönlendiriyoruz.

Yapmış olduğumuz çalışmaları farklı illerdeki kardeşlerimize hiçbir ücret talep etmeden düzenli olarak gönderiyor ve bu ekibin çoğalması için bazı zamanlarda sayfamızda teşvik edici içerikler yayınlıyoruz.

Biz kendi çabamızla gayret ediyoruz, başarı Alemlerin Rabbi olan Allah’tandır.”

Elif Kalem grubu, bastırdığı broşürleri ve çalışmaları hiç bir ücret talep etmeden isteyen herkese gönderiyor. Fakat tek şartları isteyen kişinin islami bir altyapısı olması ve bu işte gayret etmesidir. Eğer siz de talep ediyorsanız kendileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya hesapları;
Facebook: www.facebook.com/elifkalem.anasayfa
Twitter: twitter.com/elifkalem1
Instagram: instagram.com/elifkalem1

Grubun faaliyetlerinden kareler…

 

Benze Yazılar

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu