✨ Ramazan yazıları, videoları, dersleri, etkinlikleri için Ramazan dosyamızı inceleyin.

Ramazan Dosyası
İslam Dünyası

Doğu Guta’lı Bir Hocadan İslam Ümmetine Sesleniş

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.

Hamd âlemlerin Rabbi olan Allah’a, salât ve selam efendimiz Muhammed (a.s)’a, onun âl ve ashabınadır.

Sözüme “Eğer onlar din hususunda sizden yardım isterlerse, yardım etmek üstünüze borçtur.” (Enfal 72) ayetiyle başlıyorum. 7. Yılında yalnız bırakılmış olmasına rağmen Suriye’deki yiğitlerin devrim savaşı devam ediyor. Şam bölgesinin devrimi devam ediyor.
Şam ki; hilafetin başkenti…
Şam ki; Rasullerin beşiği, nübüvvet toprakları…

Rasulullah (s.a.v) Şam ve Şam halkının fazileti hakkında onlarca hadis söylemiştir. “Ne mutlu Şam’a! Çünkü Rahman’ın melekleri kanatlarını Şam’ın üzerine germişlerdir.”

Bugün Şam halkı büyük bir sıkıntı ve bela içerisindedir. Ümmetin âlimlerine ve davetçilerine sesleniyorum. Temiz ve masum bedenlerin canlarına haksız yere kıyılırken siz neredesiniz? Kardeşlerinize yardım etmeniz gerekirken siz neredesiniz? Şam’ın Ğûta’sı bugün, Müslümanların merkezi olup, uluslararası azılı bir savaşa maruz kalmaktadır. Allah’a yemin olsun ki, Allah bizim yardımcımızdır. Biz bir yönetici ya da başkana güvenip, ondan yardım dilemeyiz. Ancak hani nerede bizim ümmetimiz? Nerede âlimlerimiz? Vallahi sizin bizi yalnız bırakmanızdan dolayı Allah’a şikâyetçi olacağız. Suskunluğunuzdan dolayı şikâyetçi olacağız. Söyle bana kardeşim, ne zaman kızacaksın? Söyle bana, haklarımız çiğnenip tecavüz edildiğinde,  şiarlarımız yerle bir edildiğinde, yiğitlerimiz öldürüldüğünde, değerlerimiz hiçe sayıldığında kızmayacaksan ne zaman kızacaksın? Allah için, İslam için kızmayacaksan söyle bana ne zaman kızacaksın?

Mücrim rejim saflarında Şiiler, komünistler ve batıl fırkalar toplanmışken, tevhid ehli, hakkın ehli bizi yapayalnız bırakıyor. Şam’ın Doğu Ğûta’sı bugün uluslararası azılı bir saldırıya maruz kalmış durumda. Dünyanın mücrim devletlerine karşı Ğûta, kahraman mücahitleriyle, yiğit gençleriyle, sabırlı kadınlarıyla mücadele ediyor. Bu insanlar her gün, bombardıman, ölüm ve açlıkla burun buruna geliyor. Nerede o ümmeti ayağa kaldıracak kişi? Nerede o ümmetin gençlerini harekete geçirecek kişi? Ğûta bugün tek başına direniyor. Biz suskunluğunuzdan ve bizi yalnız bırakmanızdan muzdaripiz. Bu konuda Allah’ın karşısında bir özrünüz de yoktur.

Batılın yandaşları toplanıp, hak ehlinin kardeşlerine yardımcı olmalarını engelleyebilirler mi? Siz, bizim yolumuzun doğru olduğunu, düşmanlarımızın kâfirler olduğunu, onların batıl, bizimse hak üzere olduğumuzu biliyorsunuz. Hani nerde yardımınız ve desteğiniz, nerde bizimle beraber duruşunuz? Kardeşleriniz en güçlü ordulara karşı duruyor, füzelerin hedefi oluyor. Yemin olsun ki; Allah’ın ummadığımız bir yerden acil bir yardım göndereceğine inanıyoruz. La ilahe illallah/Allah’tan başka ilah yoktur çağrısıyla size sesleniyoruz. Şam halkını, Ğûta halkını yalnız bırakmayın. Vallahi eğer İran Şam’da emellerine ulaşırsa, sonraki hedefi Mekke ve Medine olur. Şam halkı bugün, İslam için, sizin değerleriniz için çarpışıyor. Bu gayet açık olup, bunu sizler de biliyorsunuz.

Neredesiniz ey ümmetin âlimleri? Neredesiniz ey milyonlar? Neredesiniz milyonlara hitap eden âlimler? Ümmete hitabınız nerede? Nerede Allah için kızgınlığınız? Şam Allah’ın izniyle halkının kalacaktır. Allah orayı başkasına bırakmayacaktır inşallah.

Ğûta, Şam bölgesinde en fazla mescidin bulunduğu bölgedir. En fazla hafızın, tevhidi öğreten kursların bulunduğu bir yerdir. Bugün, komünistler ve Şiiler tarafından bombalanıyor. Müslümanlarsa, bu duruma önem vermiyor. Kardeşlerini umursamıyor ve birtakım nafile ibadetlerin lafını yapıyor. Siz kardeşlerinizin kanını yerde bırakmamanız gerekirken neredesiniz? Allah’ın huzuruna çıktığınızda nasıl hesap vereceksiniz?  Sizi Allah’tan başka ilah yoktur hakkı için kötülüğü bertaraf etmeye çağırıyorum. Âlimlerimiz geçmişte mücadele etti, başını bu yola koydu. Ahmed b. Hanbel’e, Ebu Hanife’ye, Evzai’ye, İbn Teymiye’ye bakın. Allah’tan yardım bekleyerek zulmün karşısında dikildiler.

Allah’tan Şam’a yakın bir kurtuluş nasip etmesini diliyorum.

Velhamdulillahi rabbi’l-Âlemin.        

Tercüme: Ahmed Şehid / Genç Müslümanlar

 

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu