✨ Ramazan yazıları, videoları, dersleri, etkinlikleri için Ramazan dosyamızı inceleyin.

Ramazan Dosyası
FilmMultimedya

Filistin Temalı 8 Film

1. Büyük Gelen Palto

Film, 1987-2011 yılları arasındaki Filistin davasını ele alıyor.
Yapım: Ürdün, 2013.

2. Filistin’e Veda

Yahudilerin 1948’den bugüne Filistinlilere kendi topraklarında gerçekleştirdikleri zulmün başlangıç hikayesi…
Yapım: İran, Suriye – 1995

3. 3000 Gece

Film, İsrail’in Filistinli mahkumlara karşı ihlallerini gösteriyor. Hapishane hücresi içinde doğum yapan bir mahkumun ve yeni doğan çocuğunun hikayesini anlatıyor. 1980’lerde Filistinli kadın mahkumların gerçek hikayelerinden esinlenerek çekilmiş.
Yapım: Filistin, Ürdün, Katar, Fransa – 2015

4. 200 Metre

Film, İsrail’de oturum izni olmayan bir babanın Batı Şeria’daki utanç duvarının diğer tarafına taşınan ailesiyle tekrar buluşma çabasını konu alıyor.
Yapım: Filistin, Ürdün – 2020

5. Cumartesi Avcısı

Film, Yahudi bir kadının, babasının ısrarları sonucu kısa bir süreliğine oğlunu onun yanına bırakması ve çocuğun dedesinin yanında geçirdiği zamanı konu almaktadır.
Yapım: İran, 2009

6. The Idol

Film, abluka altındaki Gazze’nin sert hayat koşullarına rağmen Ortadoğu’da popüler olan Filistinli şarkıcı Muhammed Assaf’ın Arap İdol şarkı yarışmasını kazandığı zamana kadar olan hayatını, çocukluğunu ve gençliğini anlatıyor.

7. Our Boys

10 bölümlük Our Boys dizisi, 16 yaşındaki Muhammed Ebu Khdeir’in kaçırılarak şehid edilişinin ardından cinayet soruşturmasını, mahkeme sürecinde yaşananları ve bu sırada meydane gelen olayları konu alıyor.

8. Filistinli Zehra’nın Gözleri

İsrail komutanlarından İzak Oven’ın âmâ bir çocuğu vardır. İzak Ovan, kendi çocuğunun gözlerinin görmesi için Filistinli bir çocuğun gözlerini almak üzere harekete geçer.

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu