Haber

İngiltere’de Binlerce Gayrimüslim #CamimiZiyaretEt Etkinliğine Katıldı

Binlerce gayrimüslim İngiltere’de “Camiimi Ziyaret Et” Gününe Katıldı

Bir kez daha İngilteredeki Müslümanlar camiilerinin kapılarını tüm yaşlardan, kültürlerden ve inançlardan olan erkeklere, kadınlara ve çocuklara açtı. Toplamda 150 camii bu girişimde uyum içinde yaşama, birlik ve müşterek bir sevgi bağı için; diğer bir deyişle “duvar değil köprü kurmak için” rol aldı.

Bu çağrının samimiyeti Northampton’dan Müslüman bir kadının gece saat 3’e kadar misafirler için yüzlerce sandviç hazırlamasından anlaşılabilir!

Gayrimüslim misafirler tecrübelerini ve düşüncelerini paylaşmak için #VisitMyMosque (#CamimiZiyaretEt) etiketiyle Twitter’da paylaşım yaptılar. Söylediklerinden bir kaçı;

Kevin Chesters muhteşem bir girişim olduğunu düşündü:

#CamimiZiyaretEt muhteşemdi. Bu, çok güzel ve ihtiyaç duyulan bir girişim. @LewishamMosque’daki herkese hoş karşılamalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Emek Partisi başkanı Jeremy Corbyn yerel camiiyi ziyaret ederek şu şekilde paylaşım yaptı:

Trump’a nazik bir mesaj: Beraber çay içmek bizi ayırmak için duvar örtmekten çok daha iyi. #VisitMyMosque

Polis Sam Dobbs da kendi düşüncelerini paylaştı:

@VisitMyMosque ziyaretinde karakola hangi mesajı iletmem gerektiğini sordum. Cevap: Lütfen İslam’ı gerçek Müslümanlardan öğrenin, medyadan/haberlerden değil.

George Aylett pek çok şey öğrendiğini ve çok güzel bir fikir olduğunu söyledi:

@HullMosque da hoş bir gündü. Çok güzel insanlardan pek çok şey öğrendim. #VisitMyMosque çok iyi bir fikir.

Hayley bu fırsatı değerlendirdi ve başörtüsü denedi:

Haydi köprüler kuralım, duvarlar değil ve birbirimiz hakkında bir şeyler öğrenelim. Hepimizin kanı aynı akıyor. #VisitMyMosque

Trude York Mosque (Camiisini) ziyaret etti ve yeniden gelip daha çok öğrenmek istediğini belirtti:

Bugün bizi davet ettiğiniz için teşekkür ediyorum @YorkMosque. Yeniden gelmek ve daha çok öğrenmek istiyoruz! #VisitMyMosque

Emily Doğu Londra Camisinde ezanı dinlemekten keyif aldığını söyledi:

Bugün EastLondonMosque (Doğu Londra camisinde) dolaşmaktan, ezanı ve Kur’an tilavetini dinlemekten çok keyif aldım. #VisitMyMosque

Belinde Lewis buradan Pakistana ilham aldı:

Bugün @MuslimCouncil tarafından düşünceli bir girişim olan #VisitMyMosque’dan ilhamla Karachi’de bir camii ziyaret ettim.

Kaynak: Ilmfeed.com
Çeviri: Gencmuslumanlar.cmom

Bir Yorum

  1. Peki Cuma namazına bile üç Cuma da bir camiye gelen milyonlarca müslümanı ne yapacağız ? (onuda üç cuma geçiren kafir olur mantığı ile yapıyorlar.) Bu tabloyu gören her müslüman mutlu olur. Çünkü biri bile inansa bu ümmet bir artmış bir kişi daha kurtulmuş olacaktır. Ve onun devamı bir nesil gelecektir. Rabbim sonumuzu hayr etsin.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu