Etkinlikler

“Kimi Seviyorsun?” Global Dawah Day Etkinliği

İngiltere’de İslami davet çalışmaları yürüten IERA Mission Dawah grubu 16 Mayıs 2015 tarihinde 50 ülkede “Kimi Seviyorsun?” konulu bir davet günü gerçekleştiriyor.
“Global Messenger Day” adını verdikleri bu günde bir çok ülkede İslam davetçileri insanlara Peygamber efendimiz (s.a.v)’i tanıtacak ve onu neden sevmemiz gerektiğini anlatacaklar.

Mission Dawah ekibinin Türkiye’deki sorumluları “Dawah Türkiye” adı ile çalışmalar yapıyorlar.

Dawah Türkiye kendisini şu şekilde tanıtıyor:
“Dawah Türkiye, İngiltere’de IERA adlı İslami çalışmalar yürüten ve Mission Dawah adıyla tüm dünyada tebliğ faaliyeti başlatan kurumun biz Türkiye gönüllülerinin ve temsilcilerinin çalışmalarına verdiği isimdir. Mission Dawah’ı ve çalışmalarını kamuoyu genelde Hamza Tzortzis, Abdurraheem Green, Imran Hussein, Subboor Ahmad gibi isimlerle tanısa da özünde “Görevimiz Tebliğ” diyen genç yaşlı her gruptan İslam ile huzur bulmuş, başkalarının hüsranını kendine dert edinmiş Müslümanları din,dil,ırk ayrımı yapmaksızın ulaşılmamış tek bir insan kalmaması umuduyla sokağa döken evrensel bir çalışmadır. Biz de Dawah Türkiye ekibi olarak Mission Dawah’ın global etkinliklerine katılmayı ve aynı zamanda bulunduğumuz şehirler içinde yeni projeler geliştirmeyi, Müslüman her ferde dert olması gereken farkındalık hareketleri başlatmayı hedefliyoruz. Amacımız; hakka daveti, Müslüman ahlakına ve onuruna yakışır şekilde düşünmeyi ve hareket etmeyi, evlerde, sokaklarda, üniversitelerde, sosyal medyada yani insanın olduğu her mecrada aktif hale getirmek.”

16 Mayıs Cumartesi günü “Global Messenger Day” etkinliği kapsamında Dawah Turkiye’deki genç kardeşlerimiz İstanbul’da sokak daveti yapacaklar inşallah.
Etkinliği bu linkten takip edebilirsiniz: https://www.facebook.com/events/1080956705264617/

Dawah Türkiye’nin Hanımlar Birimi ise 16 Mayıs’ta bir dernekte güzel bir davet sunumu gerçekleştirecekler. Genç Müslümanlar olarak Dawah Türkiye’nin Hanımlar Birimi ile bu etkinlikte yerimizi alacağız inşaallah. 

5 genç hanım davetçinin sunumu ile sırası ile şu konular işlenecektir:
1-) Allah insanı niçin yarattı?
2-)
Sevmek kavramı ve sevginin tezahürü
3-) Kimi seviyoruz veya sevmiyoruz?
4-) Rasulullah’ı niçin sevmeliyiz?
5-) Rasulullah’ın ümmetine olan sevgisinden bize neler kaldı?

Sunum sonrası ikramlarla beraber tanışma ve muhabbet faslı olacaktır.
Etkinliğe tüm genç kız kardeşlerimizi bekleriz. 🙂

16 Mayıs Cumartesi 2015 – Saat: 14.00 – 16.30
Yer: Süreyya Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği
Adres: Yeni Mahalle Atatürk Caddesi, Üzüm Sokak No: 82 Soğanlık – Kartal/İSTANBUL

Ulaşım Bilgileri
1- Dernek binası Soğanlık Titiz restoranın bitişiğinde olup giriş arka taraftandır.
– Kadıköy’den 21U iett otobüsü ve Kadıköy – Uğur Mumcu minibüsleri ile Ülkü Bora Ortaokulu durağında inilmelidir.
– Üsküdar’dan 16U iett otobüsü ile Ülkü Bora Ortaokulu durağında inilmelidir.
(Bu seferlerin hepsi E5 üzerinden geçmektedir.)

2- Kadıköy-Kartal metrosundan Soğanlık durağında inilir. 3. çıkıştan çıkılır. Soldan yukarı doğru devam edilir. Cadde bitiminde benzinlikten sonra sağa doğru cadde boyunca devam edilir. Merkez camii geçildikten sonra  (solunuzda kalacak şekilde) “Ülkü Bora Ortaokulu”‘ndan sonra ilk sola girilir. Sağ tarafta Titiz  restorandan sonra ilk bina Süreyya derneği.. (sağdaki)

Benze Yazılar

2 Yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu