İslamRamazanVideo

Ramazan Ayeti Serisi – Nouman Ali Khan (11 Video)

Nouman Ali Khan 11 videoluk “Ramazan Ayeti” serisinde, Bakara Suresi 185. ayetin tefsirini yapıyor. Her bir bölümde ayetteki bir cümleyi dil açısından inceleyip açıklıyor.

“Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur’an’ın indirildiği aydır. Öyle ise sizden ramazan ayını idrak edenler onda oruç tutsun. Kim o anda hasta veya yolcu olursa (tutamadığı günler sayısınca) başka günlerde kaza etsin. Allah sizin için kolaylık ister, zorluk istemez. Bütün bunlar, sayıyı tamamlamanız ve size doğru yolu göstermesine karşılık, Allah’ı tazim etmeniz, şükretmeniz içindir.” Bakara Suresi, 185. Ayet

11 Videonun metin halini PDF olarak indirebilirsiniz:

46 Sayfa – PDF

RAMAZAN AYETİ – PDF İNDİR

 

Benze Yazılar

2 Yorum

  1. Selamun aleykum öncelikle yapmış olduğunuz çalışmalar hasebiyle Allah sizlerden razı olsun ve çalışmalarınızı tamamına erdirsin inşallah. Ben de arapçayı bilen bir kardeşiniz olarak size bu yönden yardım etmek aslında bir nevi hayrınıza ortak olmak istiyorum. Bu alanda yapabileceğim bir çalışma varsa elimden geleni Allah için yapmaya çalışacağım. Hayırlı Ramazanlar.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu