DökümanlarİslamRamazan

Ramazanla İhya Kampı – Kitapçık (PDF)

İhya Kitap Tahlil grubunun Ramazan ayı için hazırlamış olduğu kitapçık.

“Ben bu Ramazan, niyet tazeleyeceğim. Neden yaşadığım, ne için yaşıyor olduğum, neyi neden ve nasıl yaptığım… hepsini gözden geçireceğim. Belki en başından çizgiler çekeceğim ve yeni bir çerçeve çizeceğim hayat yoluma. Tüm yılı Ramazan gibi yaşamak için sıvayacağım kollarımı.
Ben bu Ramazan, kendime döneceğim. Hatalarımı arayacağım ve bula-cağım. Ve hatalarımı düzelterek, kendimi düzelteceğim. Olup biten her şeyde bir hikmet arayarak, hepsinden bir tecrübe de alarak, Rabbimin bana verdiği potansiyeli, her fırsatta O’nun için ve O’nun istediği gibi kullanmaya niyet edeceğim. Asil ve kutsal o hedefimi yenileyeceğim.
Ben bu Ramazan, zihnimi hak için, hakikat için meşgul edeceğim. Dü-şüncelerimi bile israf etmeyeceğim; faydasız ve boş bütün işlerden yüz çevirircesine… Yıllar boyu beni meşgul edenleri, günlerimi işgal edenleri düşüneceğim; hepsinin muhasebesini yapacağım. İrademin gücünün farkına varacağım ve bundan böyle, yapmam gereken işleri erteleme-yerek hatta vaktinden önce bitirerek zaman sermayeme sahip çıkma kararı alacağım.”

Kitapçık içeriği;

30 Günlük Zinciri Kırma
Ramazan’da Günlük Hedeflerim
Ramazan Aylık Hedeflerim
Çocuklar için Ramazan
Kuran Ahlakını kuşan
Bayram ve Arefe gününde neler yapılır?
Ramazan’da yapılacak dualar

8 MB – PDF – 20 sayfa

RAMAZAN KİTAPÇIK – PDF İNDİR

ALTERNATİF İNDİRME LİNKİ

Benze Yazılar

5 Yorum

    1. Ve aleykum selam, tabi kendilerinden paylaşım için izin aldık kitapçığı bastırabilir ve dağıtabilirsiniz.

    1. Linkte bir sıkıntı yok fakat alternatif link ekledik ordan indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu