✨ Ramazan yazıları, videoları, dersleri, etkinlikleri için Ramazan dosyamızı inceleyin.

Ramazan Dosyası
BelgeselHidayet ÖyküleriMultimedya

Rodrigo Rodrigues’un Etkileyici Hidayet Öyküsü

Kuran’la Hidayet Buldum serisinin bu haftaki bölümünde, Brezilyalı Meşhur Davetçilerden Rodrigo Rodrigues’un etkileyici hidayet öyküsü yer alıyor.

Belgesel hakkında: Fahd al Kandari’nin 2014 yılında başlayıp seri olarak sunumunu yaptığı Kuran’la Hidayet Buldum serisi tanınmış bir çok kişinin hidayet öykülerini konu ediniyor. Seride daha önce gayrimüslim olan insanlar, Kuran ile nasıl tanıştıklarını ve bu tanışma sonrasında İslam’ı nasıl seçtiklerini bizlere anlatıyor.

Rodrigo Rodrigues’un Kuran ile hidayet buluşundan bir kesit:

“İşte o peygamberler, Allah’ın hidayete erdirdiği kimselerdir. Onların rehberliğine uy.” (En’am,90) İşte bu ayet beni Müslüman olmaya karar verdiren ayettir. Kuran’ı baştan sona okuyan kişi bir kanıya varır ki o kanı, Kuran’ın mesajının Hz. İsa’nın (a.s.) ve Hz. Musa’nın (a.s.) ve diğer tüm peygamberlerin mesajından bir farkı olmadığıdır. Keşke insanlar bunu bilseydi… Keşke tüm insanlar bilse ki dinimiz İslam sadece biz Müslümanların değil onların da dinidir. Yani bu ayetler, benim İslam’a girmemi sağladı. Elhamdulillah… Ben İslam’a girince inancımı değiştirdim, bazı ilkelerimi ve bazı huylarımı değiştirdim. Ancak ismim aynı kaldı, onu değiştirmedim. Bu bir davet şeklidir. Burada Brezilya’da insanlar bana soruyorlar:
-Sen Müslüman mısın?

-Evet.

-O zaman mutlaka sen Arap ülkelerinin birinden gelmiş olmalısın. İsmin de Muhammed olmalı…

-Hayır, ismim Rodrigo!

İnsanlar bir şok oluyorlar.

-Nasıl yani Rodrigo? Sen Müslümansın değil mi?

-Evet!

İslam sadece Araplara gelmedi! Allahu ekber! Günümüzde dünyadaki Müslümanların sayısı bir milyardan fazla!

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu