EtkinliklerHaber

Türkiyeli ve Suriyeli hanımlar sofrada buluştu

Kötülük, zulüm ve merhametsizlik bilerek veya bilmeden yaygınlaştırıliyor toplumumuzda. Bununla beraber iyiliklerin yaygınlaşması için uğraş veren kimseler de var.

Suriye’deki savaş sebebiyle uzun zamandır ülkemizde yaşayan ve farklı muamelelere maruz kalabilen Suriye’li kardeşlerimiz, son haftalarda daha fazla sıkıntılarla karşı karşıyalar. Okullarda, işyerlerinde, hastane ve caddelerde sözlü ve fiili saldırıya uğrayanlar oluyor.

Karanlığa kızmaktansa bir mum yakmayı tercih eden bir grup gönüllü hanım, dün sabah (10 Mart 2020) Kartal ‘Soğanlık Okuma Salonu’nda ‘kardeşlik kahvaltısı’ düzenledi. Mahalle sakinlerinden Suriye’li ve Türkiye’li ailelerin bir araya geldiği buluşmada, kahvaltıdan sonra karşılıklı tanışma ve sohbet yapıldı.

Yaklaşık elli kişinin katıldığı buluşmadaki konuşmalarda, kardeşliğin önemi, iyiliğin yaygınlaştırılması, hangi şartlarda olursak olalım ırk gözetmeksizin iyinin ve mazlumun tarafında olmamız gerektiği vurgulandı.

Geçtiğimiz günlerde de Çekmeköy’de de yapılan ‘kardeşlik pikniği’ ile yakın çevredeki Suriye’li hanımlar ve çocuklarla güzel bir kaynaşma yaşandı.

“Sofrada Buluşalım” etkinliğini sizler de organize ederek bu iyilik halkasına katılabilirsiniz. 😊

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu