✨ Ramazan yazıları, videoları, dersleri, etkinlikleri için Ramazan dosyamızı inceleyin.

Ramazan Dosyası
BelgeselMultimedyaVideo

Yeryüzüne İndirilen Demir – Yeryüzünde Dolaşın Serisi 3. Bölüm – Fahad al Kandari

Fahad al Kandari’nin 2017 yılı Ramazan’ında başlayıp seri olarak kanalında yayınladığı Feseero (Yeryüzünde Dolaşın) programını Türkçe altyazılı olarak takipçilerimize sunuyoruz.

Bu seri, Allah’ın (c.c.) ayetlerine bilimsel bir ışık tutarak bizi kainatın yaratılışı hakkında daha derin düşünmeye davet ediyor.

Belgesel hakkında: Faseero (Yeryüzünde Dolaşın) serisinin üçüncü bölümünde, birçok alanda kendisinden istifade ettiğimiz demir madeni, onun yeraltına nasıl ulaştığı, yaratılmasındaki hikmet ve sebepleri üzerinde durulacaktır. Fahad al Kandari ve belgesel ekibi, dünyanın en büyük demir fabrikalarından birini ziyaret ederek onu daha yakından tanımamıza yardımcı oluyor. Ayrıca yer bilimleri uzmanlarının yanına giderek demir hakkında daha önce bilmediğimiz bilgileri istifademize sunuyor.

“Andolsun biz peygamberlerimizi açık delillerle gönderdik ve insanların adaleti yerine getirmeleri için beraberlerinde kitabı ve ölçüyü indirdik. Biz demiri de indirdik ki onda büyük bir kuvvet ve insanlar için faydalar vardır. Bu Allah’ın, dinine ve peygamberlerine görmeden iman ederek yardım edenleri belirlemesi içindir. Şüphesiz Allah kuvvetlidir, daima üstündür.” (Hadid, 25)

Hiç günlerden bir gün demirin nasıl oluştuğunu kendinize sordunuz mu? Şimdi size “bu demir nereden geliyor?” diye sorulsa şüphesiz “yeraltından” dersiniz. Peki Allahu Teala ayet-i kerimede niçin “demiri çıkardık” değil de “demiri indirdik” buyuruyor?

Yeryüzünde Dolaşın Serisi – 3. Bölüm Yeryüzüne İndirilen Demir:

Drive üzerinden izlemek için tıklayın.

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu