Davet - Tebliğ

9 Çinli Müslümanların Davranışlarından Etkilenip Müslüman Oldu

Suud-i Arabistan, Cidde şehrinde 9 Çin uyruklu şahıs, camii imamının ve Müslümanların gösterdiği nazik davranışlardan etkilenerek Müslüman oldu.
Yerel camiinin imamı olan Dr. Walid Ajaji camiinin yakınlarında karton kutuların üzerinde uyuyan birkaç Çinli işçi gördüklerini söyledi.
Diğer Müslümanların yardımıyla camiinin bahçesine yakın bir yerde düzgün bir barınak buldular. Onlar için su ve gıda da sağladılar.
Gayrimüslim olan Çinli işçiler başta korkmuşlardı ve Müslümanların kendilerine kötü davranacaklarını düşündüler. Karşılaştıkları insani hareketler ve yardımlar onlar için büyük bir şaşkınlık sebebi olmuştu.
İmam ayrıca sağ salim evlerine dönmeleri için gerekli ayarlamalar yapmak üzere elçilikle görüşmelerine yardımcı oldu.
Dr. Ajaji işçilerin 9 ay çalışıp maaşlarını alamadıkları ve kendilerine kötü davranıldığı için şirketlerinden ayrıldıklarını söyledi.
Gayet açık olarak, imam işçilere karşı bu muamelenin oradaki yerel halk ve krallık hakkında kötü bir izlenim bıraktığını belirtti. Tüm bu yanlış anlamalar imam ve diğer Müslümanların bu işçilere karşı kibar davranışları sayesinde değişti.
Dr. Ajaji aynı zamanda onlara İslam’ın gerçek anlamını ve gerçek bir Müslüman’ın karakterinin nasıl olmasını gerektiği anlattığını belirtti. Müslümanların bu cömertliğini gören işçiler hemen ardından İslam’ı kabul ettiler. İşçiler ilk Cuma namazlarını kıldıktan sonra yeni Müslüman kimlikleriyle ülkelerine döneceklerini söylediler.
Çinli işçilerden biri; “Yakında ülkemize döneceğiz, ama yanımızda yeni dinimizi ve bize karşı güzel davranışları, nazik ve yumuşak tavırlarıyla bu muhteşem dinin ışığını ulaştıran bu necip insanların bıraktığı güzel anıları da götüreceğiz.” dedi.

Kaynak: Arabnews
Çeviri: gencmuslumanlar.com

Benze Yazılar

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu