Bilim - TeknolojiKültür

Takip Edebileceğiniz Faydalı Siteler

Yaz tatili sebebiyle bir çok genç kardeşimiz interneti daha aktif kullanıyor. Boş ve gereksiz siteleri takip edip zamanınızı öldürmek yerine, sizin için derlediğimiz bu internet sitelerini takip edebilir ve faydalı bilgiler öğrenebilirsiniz. Sizin de tavsiyeleriniz varsa yorum kısmına link bırakmayı unutmayın. 🙂

Öncelikle sitemizden başlayalım.
Davet/tebliğ içerikli dökümanların yanı sıra faydalı yazılar, kitap tanıtımları ve video çevirileri sunmaya çalışıyoruz. Özellikle son dönemde istek üzerine video çevirilerine ağırlık verdik. Çeviri yaptığımız videoları Youtube hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı aktif kullanıyoruz. Bizi Facebook, Twitter, Tumblr, Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

1- Muslim Medya

İslami video ve filmleri online olarak izleyebileceğiniz, müzik, neşid, ders ve dosyaları indirebileceğiniz bir medya sitesi. Aynı zamanda sitede yararlı bilgiler ve farklı yazılar bulabilirsiniz. Sen de Gönder bölümünden yayınlanmasını istediğiniz yazıları paylaşabilirsiniz.

www.muslimmedya.com

2- Genç Doku

Genç Doku, Sosyal Doku Vakfı’nın genç ekibi tarafından çıkartılan bir dergi. Web sitesi son dönemlerde baya aktif. Nureddin Yıldız hoca’nın gençlere yönelik bir çok faydalı yazısını burdan okuyabilirsiniz. Sitede özellikle gençlerin kaleme aldıkları yazılara da yer veriliyor. Eğer böyle bir yeteneğiniz varsa sitenin mail adresinden yazınızı gönderebilirsiniz.

www.gencdoku.com

3- Genç Dergi

Genç Dergi, gençlik dergilerinin arasında en kaliteli bulduğum bir dergidir aslında. Web sitesinde dergiye ait eski yazıları bulabileceğiniz gibi yeni sayılardan da bir paragraflık tadımlık veriyorlar. 🙂 Siteye özel yazılarda mevcut tabi. Her alanda bir çok yazı bulabileceğiniz site. Farklı ülkelerdeki Müslümanlarla yaptıkları röportajlar en keyifli okuduğum bölümdür. Yazar vermek gerekirse; Taha Kılınç, Hatice Sarı, Ayşegül Genç, Asım Gültekin, Harun Kırkıl, S. Ragıp Yazıcılar okumadan geçmeyeceğim yazarlardır.

Dergiyi de almadan geçmeyin derim. 🙂

Web site sosyal medyada da aktif. Takip edebilirsiniz.

www.gencdergisi.com

4- Suffagah

İslamî haberler, çeviriler, videolar, listeler ve benzeri yayınlar bulabileceğiniz Mekteb-i Suffa‘ya bağlı müspet bir sosyal ağdır. Hazırlanan listeler ve yazılar tam da gençlere yönelik. Sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz dopdolu bir site.

www.suffagah.com

 5- Dünya Bizim

Özgün bir kültür-sanat sitesi. Başlıca kitap, müzik, sinema, dergi, gezi, etkinlik  gibi konularda bir çok yazı bulabilirsiniz.

www.dunyabizim.com

6- İslam ve İhsan

İlmi ve manevi içerikli bir çok yazı ve video bulabileceğiniz bir site.

www.islamveihsan.com

Siz de tavsiye etmek istediğiniz web site isimlerini yorum kısmına yazabilirsiniz.

Benze Yazılar

17 Yorum

 1. Camiakademi.com sitesini uzun zamandır takip ediyorum. Camiakademi Mabedin ve Mektebin Gölgesinde Bir Gençlik sloganıyla bir gençlik projesi olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’na sunulmuş bir projedir. Yeter ki “Bu kubbenin altında ben de varım!” deyin, elimizden gelen desteği sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Bekliyoruz 🙂

 2. Aslında konunun linkini twitter da ilk gördüğümde uygun bulmamıştım. Taki konunun içeriğini görene kadar. Yaz döneminde gençlerin İnternete daha çok takıldığı doğru. Bu sebepten dolayı bu siteleri takip etmek faydalı. Yalnız günümüzde de şöyle bir problem var ki o siteyi takip et bu siteyi takip et derken. Bir bakmışsın gününün bir çoğu twitter, instagram, facebook vb yerlerde geçmiş. O yüzden 20 tane yeri takip etmektense Genç Müslümanlar, Mekteb-i Suffa gibi 6 yada 7 tane siteyi takip etmek zaman kontrolü açısından daha faydalı olacağını düşünüyorum. Yanlış düşünüyorsam kusura bakmayın. Hakkınızı helal edin.

 3. HacımSor ekibi olarak sitemizi bu değerli listede yer verdiğiniz için teşekkür ederiz. Rabbim hizmetlerimizi daim etsin. İnşaAllah ortak projeler yapma ümidi ile vesselam…

 4. Allah razı olsun güzel bir yazı olmuş. İnternette İslami kaynaklar bulmak gerçekten zor. Bir çok insan da bu yüzden gerçek bilgilere ulaşamıyor maalesef. Müslümanların bu konuda birbirine destek olması gerekiyor ki sıhhatli bir network gelişebilsin inşallah.
  Şahsen ben de Esleme projesiyle, biiznillah bu yolda hizmet vermeye çalışıyorum. Rabbim bizleri razı olduğu kullarından eylesin inşallah.

 5. https://katalog.idp.org.tr/dergiler

  İSLAMCI DERGİLER PROJESİ

  Türkiye’de İslamcılık Düşüncesi başından beri üzerine çokça yazılan ve farklı yönleriyle konuşulan bir konu olmasına rağmen bu düşüncenin üretildiği, tartışıldığı ve yaygınlaştırıldığı dergiler pek çalışılmamıştır. Hâlbuki dergiler, Osmanlı’nın son döneminden bugünün Türkiye’sine kadar, İslamcı düşüncenin oluşumunda ve gelişiminde önemli bir işleve sahip olmuş ve İslamcı yayıncılığın en önemli bileşenlerinden birini teşkil etmiştir. İslamcı Dergiler Projesi (İDP), bu mühim boşluğu doldurmak üzere 1908-2010 yılları arasında yayınlanmış İslamcı dergileri gün yüzüne çıkarma ve inceleme hedefiyle 2013 yılında İlmi Etüdler Derneği (İLEM) çatısı altında çalışmalarına başlamıştır.

 6. Bir sitede de ben tavsiye etmek isterim.

  derdedua.com

  Faydasını göreceğiniz duaların olduğu bir site.
  Allah’a emanet…

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu