Yaz tatili sebebiyle bir çok genç kardeşimiz interneti daha aktif kullanıyor. Boş ve gereksiz siteleri takip edip zamanınızı öldürmek yerine, sizin için derlediğimiz bu internet sitelerini takip edebilir ve faydalı bilgiler öğrenebilirsiniz. Sizin de tavsiyeleriniz varsa yorum kısmına link bırakmayı unutmayın. 🙂

Öncelikle sitemizden başlayalım.
Davet/tebliğ içerikli dökümanların yanı sıra faydalı yazılar, kitap tanıtımları ve video çevirileri sunmaya çalışıyoruz. Özellikle son dönemde istek üzerine video çevirilerine ağırlık verdik. Çeviri yaptığımız videoları Youtube hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı aktif kullanıyoruz. Bizi Facebook, Twitter, Tumblr, Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

muslimmedya-yeni

1- Muslim Medya

İslami video ve filmleri online olarak izleyebileceğiniz, müzik, neşid, ders ve dosyaları indirebileceğiniz bir medya sitesi. Aynı zamanda sitede yararlı bilgiler ve farklı yazılar bulabilirsiniz. Sen de Gönder bölümünden yayınlanmasını istediğiniz yazıları paylaşabilirsiniz.

www.muslimmedya.com

gencdoku-logo

2- Genç Doku

Genç Doku, Sosyal Doku Vakfı’nın genç ekibi tarafından çıkartılan bir dergi. Web sitesi son dönemlerde baya aktif. Nureddin Yıldız hoca’nın gençlere yönelik bir çok faydalı yazısını burdan okuyabilirsiniz. Sitede özellikle gençlerin kaleme aldıkları yazılara da yer veriliyor. Eğer böyle bir yeteneğiniz varsa sitenin mail adresinden yazınızı gönderebilirsiniz.

www.gencdoku.com

genc-dergi

3- Genç Dergi

Genç Dergi, gençlik dergilerinin arasında en kaliteli bulduğum bir dergidir aslında. Web sitesinde dergiye ait eski yazıları bulabileceğiniz gibi yeni sayılardan da bir paragraflık tadımlık veriyorlar. 🙂 Siteye özel yazılarda mevcut tabi. Her alanda bir çok yazı bulabileceğiniz site. Farklı ülkelerdeki Müslümanlarla yaptıkları röportajlar en keyifli okuduğum bölümdür. Yazar vermek gerekirse; Taha Kılınç, Hatice Sarı, Ayşegül Genç, Asım Gültekin, Harun Kırkıl, S. Ragıp Yazıcılar okumadan geçmeyeceğim yazarlardır.

Dergiyi de almadan geçmeyin derim. 🙂

Web site sosyal medyada da aktif. Takip edebilirsiniz.

www.gencdergisi.com

icon350x350

4- Suffagah

İslamî haberler, çeviriler, videolar, listeler ve benzeri yayınlar bulabileceğiniz Mekteb-i Suffa‘ya bağlı müspet bir sosyal ağdır. Hazırlanan listeler ve yazılar tam da gençlere yönelik. Sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz dopdolu bir site.

www.suffagah.com

13124945_10154812732994942_181550285843305684_n

 5- Dünya Bizim

Özgün bir kültür-sanat sitesi. Başlıca kitap, müzik, sinema, dergi, gezi, etkinlik  gibi konularda bir çok yazı bulabilirsiniz.

www.dunyabizim.com

logo3

6- Pixel İslam

En az 10 senedir takip ettiğim bir blog. Video, müzik, tasarım konularında orjinal bir çok içerik bulabilirsiniz. İndirme linklerinin olması büyük avantaj. Sitenin büyük dosya deposuna girdiğinizde içinden çıkamıyorsunuz 🙂

www.pixelislam.com

islamisorular-logo

 7- İslami Sorular

Aklınıza takılan İslami sorulara cevap bulabileceğiniz aynı zamanda video ve liste yazılarıyla sıkılmadan takip edebileceğiniz bir site. Kendiniz de siteye içerik ekleyebiliyorsunuz.

www.islamisorular.org

footer-logo

8- Hacım Sor

Liste yazılar, kendinizi test edebileceğiniz test yayınları ve bir çok içerikle takip edebileceğiniz bir site.

www.hacimsor.com

logo

9- İslam ve İhsan

İlmi ve manevi içerikli bir çok yazı ve video bulabileceğiniz bir site.

www.islamveihsan.com

logo-kuttab

10- Küttab Medya

İlim ve Davet eksenli yazı ve çeviri videolar bulabileceğiniz güzel bir site.

www.kuttabmedya.com

kn2qEW-1-125x81

11- Menaratulhuda Medya

Davet ve Cihad içekli videoları Türkçe altyazılı olarak bulabileceğiniz bir site.

www.menaratulhuda.com

Siz de tavsiye etmek istediğiniz web site isimlerini yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

Yorumlar

yorumlar

8 YORUMLAR

  1. Aslında konunun linkini twitter da ilk gördüğümde uygun bulmamıştım. Taki konunun içeriğini görene kadar. Yaz döneminde gençlerin İnternete daha çok takıldığı doğru. Bu sebepten dolayı bu siteleri takip etmek faydalı. Yalnız günümüzde de şöyle bir problem var ki o siteyi takip et bu siteyi takip et derken. Bir bakmışsın gününün bir çoğu twitter, instagram, facebook vb yerlerde geçmiş. O yüzden 20 tane yeri takip etmektense Genç Müslümanlar, Mekteb-i Suffa gibi 6 yada 7 tane siteyi takip etmek zaman kontrolü açısından daha faydalı olacağını düşünüyorum. Yanlış düşünüyorsam kusura bakmayın. Hakkınızı helal edin.

  2. Camiakademi.com sitesini uzun zamandır takip ediyorum. Camiakademi Mabedin ve Mektebin Gölgesinde Bir Gençlik sloganıyla bir gençlik projesi olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’na sunulmuş bir projedir. Yeter ki “Bu kubbenin altında ben de varım!” deyin, elimizden gelen desteği sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Bekliyoruz 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Please enter your name here