Yakut Derneği Bayan Gençlik Grubu ile beraber organize ettiğimiz “Çağımızda Meryem Olmak” adlı programımız dün (30 Nisan) 160 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

Program Kuran tilaveti ile başlayıp, araştırmacı yazar Fatıma Neşe Tuna hanımın kısa sohbeti ile devam etti.  Najla Tammy’nin hidayet öyküsünü anlattığı röportajı, sokak röportajlarını ve sinevizyonu izledik, genç kardeşlerimizden ezgiler ve şiirler dinledik. “Hz. Meryem’in Ümmet Kadınlarına Seslenişi” ve “Tevhid Birliğinin Bozulması” adlı piyesler ise seyirci tarafından beğeni ile izlendi.

Son olarak liseli arkadaşlarımızdan ezgiler dinleyip programı sonlandırdık.

Programda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, uzak demeyip programımıza iştirak eden, Yalova’dan, Sakarya’dan, Adapazarı’ndan ve İstanbul’un uzak semtlerinden gelen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Programdan karaler:

resim program
 
IMG_1450 - Kopya
 
IMG_1434
 
IMG_1440
 
IMG_1497
 
IMG_1469
 
IMG-20160430-WA0017
 
IMG_1476
 
IMG_1479
 
IMG_1487
 

Yorumlar

yorumlar

12 YORUMLAR

 1. selamunaleykum hocalarım…özel bi okulda kuran ı kerim öğretmenliği yapıyorum..kızlarımı daha istekli görmek istiyorum ve sizden yardm talep ediyorum..mumkunse bende piyes metninden istiyorum…ve sizleri okulumda görmeyi çok isterim inşAllah….benmle irtibata geçerseniz sevinirim.

 2. Esselamu alykm cook güzel bir programdı katıldıgım programlar arasında en güzeliydi yeni programları bekliyoruzz. Ve bir ricam olacak Hz. Meryemin piyesinin metnini verebilirmisiniz.

 3. Güzel bir çalışma olmuş Allah razı olsun. Ama suriye bayrağına keşke daha dikkat etseydiniz kardeşim bir bayrak dahi olsa bu hassas bir konu, vereceği mesaj da öyle. Esselamu aleikum.

 4. Emeğinize sağlık, çok güzel bir programdı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Herkes çok samimiydi, İslam kardeşliğini sonuna kadar hissettik. Hz Meryem in ümmet hanımlarına seslenişi ayrı bir güzeldi. Acaba piyesin metnini istesem, bulabilir miyim?

   • Selamun aleyküm kardeşlerim Kocaeli Karamursel den yaziyorum adım canan bizlerde davet amacli beldemizin hanimlarina program hazırlama gayretine girdik Allah’in izniyle.. ne yapabiliriz diye araştırma yaparken sizin haberinizle karşılaştım biliyorum epey zaman geçmiş üzerinden ancak beni görmeniz umuduyla yazıyorum piyes metninizi Allah rızası için bizimle de paylasirsaniz çok seviniriz.. duam bu mesajı okumanız ve değerli vaktinizden ayirabilmeniz:)♡

 5. MaşâAllah çok güzel. Allah daim eylesin emeğinize yüreğinize sağlık. Allah(cc) yâr ve yardımcınız olsun…
  Rabbim hem bu dünyada hem ahirette mükâfatınızı versin inşâAllah. Selâm ve Duâ ile

 6. Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu. Öncelikle Allah razı olsun hepinizden. Gerçekten üzerine zaman harcanan, arkasında hummalı bir çalışma olduğunu her anında hissettiğim bir programdı. Allah hepinize kat kat ecirler versin. Şu samimiyetsizlikler dolu ahir zamanda Allah için kardeşlik kavramını tekrar hatırlarttınız. CezakAllahu hayran kesira.
  Esselamu aleykum 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Please enter your name here