Davet - Tebliğ

“Çağımızda Meryem Olmak” Programı – Genç Müslümanlar

Yakut Derneği Bayan Gençlik Grubu ile beraber organize ettiğimiz “Çağımızda Meryem Olmak” adlı programımız dün (30 Nisan) 160 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

Program Kuran tilaveti ile başlayıp, araştırmacı yazar Fatıma Neşe Tuna hanımın kısa sohbeti ile devam etti.  Najla Tammy’nin hidayet öyküsünü anlattığı röportajı, sokak röportajlarını ve sinevizyonu izledik, genç kardeşlerimizden ezgiler ve şiirler dinledik. “Hz. Meryem’in Ümmet Kadınlarına Seslenişi” ve “Tevhid Birliğinin Bozulması” adlı piyesler ise seyirci tarafından beğeni ile izlendi.

Son olarak liseli arkadaşlarımızdan ezgiler dinleyip programı sonlandırdık.

Programda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, uzak demeyip programımıza iştirak eden, Yalova’dan, Sakarya’dan, Adapazarı’ndan ve İstanbul’un uzak semtlerinden gelen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Programdan karaler:

Benze Yazılar

13 Yorum

 1. Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu. Öncelikle Allah razı olsun hepinizden. Gerçekten üzerine zaman harcanan, arkasında hummalı bir çalışma olduğunu her anında hissettiğim bir programdı. Allah hepinize kat kat ecirler versin. Şu samimiyetsizlikler dolu ahir zamanda Allah için kardeşlik kavramını tekrar hatırlarttınız. CezakAllahu hayran kesira.
  Esselamu aleykum 🙂

 2. MaşâAllah çok güzel. Allah daim eylesin emeğinize yüreğinize sağlık. Allah(cc) yâr ve yardımcınız olsun…
  Rabbim hem bu dünyada hem ahirette mükâfatınızı versin inşâAllah. Selâm ve Duâ ile

 3. Emeğinize sağlık, çok güzel bir programdı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Herkes çok samimiydi, İslam kardeşliğini sonuna kadar hissettik. Hz Meryem in ümmet hanımlarına seslenişi ayrı bir güzeldi. Acaba piyesin metnini istesem, bulabilir miyim?

  1. Teşekkür ederiz, Allah sizden de razı olsun. 🙂 Piyes metnini hazırlayan arkadaşlardan isteyelim. Size göndeririz inşallah.

   1. Selamun aleyküm kardeşlerim Kocaeli Karamursel den yaziyorum adım canan bizlerde davet amacli beldemizin hanimlarina program hazırlama gayretine girdik Allah’in izniyle.. ne yapabiliriz diye araştırma yaparken sizin haberinizle karşılaştım biliyorum epey zaman geçmiş üzerinden ancak beni görmeniz umuduyla yazıyorum piyes metninizi Allah rızası için bizimle de paylasirsaniz çok seviniriz.. duam bu mesajı okumanız ve değerli vaktinizden ayirabilmeniz:)♡

    1. Ve aleykum selam, piyes metnini bulabilirsek size göndeririz inşallah. Biraz araştırmamız gerekiyor.

 4. Suriye Bayrağı Baas Rejiminin değil mi? Keşke bayrağa da dikkat etseydiniz kardeşlerim.

 5. Güzel bir çalışma olmuş Allah razı olsun. Ama suriye bayrağına keşke daha dikkat etseydiniz kardeşim bir bayrak dahi olsa bu hassas bir konu, vereceği mesaj da öyle. Esselamu aleikum.

 6. EsselemauAleyküm Hocam birdaha ki programı ERKEKLER için yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum hem de Ankara’da olsun :))

 7. Esselamu alykm cook güzel bir programdı katıldıgım programlar arasında en güzeliydi yeni programları bekliyoruzz. Ve bir ricam olacak Hz. Meryemin piyesinin metnini verebilirmisiniz.

 8. selamunaleykum hocalarım…özel bi okulda kuran ı kerim öğretmenliği yapıyorum..kızlarımı daha istekli görmek istiyorum ve sizden yardm talep ediyorum..mumkunse bende piyes metninden istiyorum…ve sizleri okulumda görmeyi çok isterim inşAllah….benmle irtibata geçerseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu