İslam Dünyası

Ey Suriye’deki Müslümanlar! Sakın aldanmayın!

 

Ürdünlü Kıymetli Alim Doç. Dr. İyad Kunaybî’nin sıcak çağrısı! 

“Ey Suriye’deki Müslümanlar! Allah’ınız aşkına, sakın aldanmayın!

Batının size her hangi bir iyilik getireceğine ve sıkıntılarınızdan sizi kurtaracağına inanıyor musunuz?

Onların Irak’ta, Afganistan’da ve müdahale ettikleri tüm Müslüman beldelerde yaptıklarını ve işlemeye devam ettikleri cürümleri sakın unutmayın. Onlar, çocukları katlettiler! Evleri yıktılar! Sokak ortasında insanları idam ettiler! Kadın haklarından söz ettikleri halde, bir gurup köpekleri ile iffetli kadınları kirlettiler!

Kullanılması yasak kimyasal silahlar kullandılar! Kimyasal silahları diktatör rejimlere satan da onlardır! Erkekleri çırılçıplak soyarak, boyunlarına ip bağladılar! Ailelerinin gözleri önünde onların başlarını ayaklar altına aldılar!

Ne küçüğe merhamet ettiler ne de büyüğe saygı gösterdiler, çocukları sakat bıraktılar! İnsanların başlarına poşet geçirdiler! Paramparça ettikleri cesetler üzerinde poz verdiler, onların bedenleri üzerine bevlettiler, insanları yaktılar!

İnsanların kafalarını keserek ağaçlara astılar, parmakları keserek hatıra olarak sakladılar! Ağızları diktiler, Düşünce özgürlüğünü savunanlar ağızları dikti! (Çağlayan) iki nehir sahibi beldelerin insanlarını susuz bıraktılar!

Kur’ân-ı Kerîm’i ayakları altına aldılar! Mescitlerin kutsallığını çiğnediler! Müslümanların çocuklarını Hıristiyanlaştırdılar!

Siz şimdi, (bazı) Suriyelilerin onlarla koalisyon kurmuş olmasından dolayı size benzerini sizlere yapmayacaklarını mı sanıyorsunuz? Daha önce kimi Iraklı ve Afganistanlılarla da koalisyon kurmamışlar mıydı? Anlaşma yapmaları cürümlerini işlemekten onları alıkoymadı. Aksine halklarını ezmek için uşaklarını nasıl da kullandılar!
Ey Suriye’deki Müslümanlar!

Sizin kardeşleriniz olan mücahitler hiç onların işlediği cürümleri size yapar mı?

Sizin kurtuluşunuz ve namuslarınızı korumak için harekete geçmiş olan kardeşleriniz!

“Sizin dostunuz ancak Allah’tır, Resûlüdür ve Allah’ın emirlerine boyun eğerek namazı kılan, zekâtı veren mü’minlerdir. Kim Allah’ı, O‘nun peygamberini ve inananları dost edinirse, bilsin ki şüphesiz Allah taraftarları galiplerin ta kendileridir.” (Maide, 55, 56)

Allah’ınız aşkına, sakın aldanmayın! Ey Müslümanlar!
Allah’ınız aşkına, sakın aldanmayın! Ey Müslümanlar!
Allah’ınız aşkına, sakın aldanmayın! Ey Müslümanlar!

Dr. İyad Kunaybi


Bu konuşma Abdurrahim Şen tarafından Türkçe’ye tercüme edilmiştir.

Benze Yazılar

Bir Yorum

  1. …bizler yalnızca ALLAH (c.c)'a ibadet eder ve yalnızca ondan yardım dileriz…

    batı ve batı gibi düşünenler afganistana, ıraka,çeçenistana barış adı altında sadece kendi güvenliklerini, ekonomik çıkarlarını, muhafaza etmek ve ileride kendilerine yapılanları sorgulayacak bunun hesabını soracak bir kitle bir ülke bir tasavvur istemedikleri için bugün ve yarın müslümanların karşısında hep yer alacaklar. çünkü bizler tevhid mücadelesinden biliyoruzki "isimler ve şekiller değişir ama hak ve batıl mücadelesi asla değişmez…

    batının çirkin ve gerçek yüzünü suriyede mısırda görmüşken mücahid ve mücahideleri şehadet haberlerini okumuş resimlerini görmüşken gözyaşlarımızla onlara hüzünlenmişken şimdi ne oldu bizlerede bu katillerin yalancı söylemlerine sevinir olduk…

    DR. İYAD KUNAYBİNİN DEDİĞİ GİBİ….
    Allah’ınız aşkına, sakın aldanmayın! Ey Müslümanlar!

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu