İslam DünyasıVideo

Hayırlı Bir Anne: Racquell Hayden Best

Racquell Hayden Best, 24 yaşında. 6 yıl önce Tauqir Sharif ile evlenmiş, 5 yıl önce de İngiltere’den Suriye’ye yerleşmişler.

Racquell, tüm tehlikelere rağmen eşiyle birlikte Suriye’ye gelmek istediğini söylüyor ve ekliyor; “Çıkıp dünyayı görmek istedim. İngiltere’de hayat çok depresifti, tıpkı bir robot gibi yaşıyorduk. Her gün aynı şeyleri yapıyorduk. Şimdi Tauqir yapmak istediği şeyi yapıyor. Mutluyum, çünkü o mutlu.”

Çift, birkaç farklı yardım kuruluşuyla çalışıyor, buna kadın ve çocuklar için kurulacak olan İslâmi okul da dahil. Racquell, “Onlara İslâmi ilimleri öğretmek istiyoruz. Kadın olarak burada durup buradaki hanım kardeşlere destek göstermenin önemli olduğunu düşünüyorum.”

Ülkelerine geri dönerlerse, İngiltere’ye tehdit oluşturma gerekçesi ile pasaportlarının alınıp tutuklanma tehlikeleri bulunuyor. Çift belirtiyor, “İnsani yardım çalışmalarının gönüllüsü olmamıza rağmen, bizim bile hissettiğimiz bir korku ortamı oluşturuyorlar.” Çift, geri döndüklerinde, eğer dönerlerse, tutuklanacaklarından endişeleniyorlar. Bir gün dönmek istediklerini belirtirken, şimdilik savaş bitene kadar Suriye’de kalmayı planlıyorlar.

Çift Suriye’den haber ve yardım faaliyetleri “Live Updates From Syria” sayfasında yayınlıyor.

Link: https://www.facebook.com/liveupdatesfromsyria

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu