BelgeselMultimedyaVideo

Su ve Hayat – Yeryüzünde Dolaşın Serisi 6. Bölüm – Fahad al Kandari

Fahad al Kandari’nin 2017 yılı Ramazan’ında başlayıp seri olarak kanalında yayınladığı Feseero (Yeryüzünde Dolaşın) programını Türkçe altyazılı olarak takipçilerimize sunuyoruz.

Bu seri, Allah’ın (c.c.) ayetlerine bilimsel bir ışık tutarak bizi kainatın yaratılışı hakkında daha derin düşünmeye davet ediyor.

Belgesel hakkında: Faseero (Yeryüzünde Dolaşın) serisinin altıncı bölümünde, başlıca yaşam kaynağımız olan suyu tefekkür edeceğiz. İnsan vücudunun aynı zamanda Dünya’nın neredeyse 3/4’ünü oluşturan “su” neden bu kadar önemlidir ve niçin bu sıvıya her gün ihtiyaç duyarız?

Fahad al Kandari ve belgesel ekibi alanının uzmanların giderek “su” hakkında detaylı bilgiler alıyor. Ayrıca bir hidrolik santrali ziyaret ederek sudan nasıl enerji üretildiğini gözlemliyorlar.

“Gökten uygun bir ölçüde su indirdik ve onu yeryüzünde yerleştirdik. Bizim onu (kurutup) gidermeye de elbet gücümüz yeter.” (Müminun, 18)
“İnkâr edenler, gökler ve yer bitişik iken onları ayırdığımızı ve her canlıyı sudan yarattığımızı görmezler mi? Hâlâ inanmayacaklar mı?” (Enbiya, 30)

Dünyanın 3/4’ünü oluşturan “su” dünyaya nereden gelmiştir? Ezelden beri var mıydı yoksa sonradan mı oluşmuştu? Niçin bütün bilimsel araştırmalar diğer gezegenlerde su olup olmadığını araştırır? Gerçekten su olmadan yaşayamaz mıyız? Günlük ne kadar su içmemiz gerektiğini nasıl bilebiliriz? Su, bu dünyada hayat için gereklidir peki ahirette ne için?

Yeryüzünde Dolaşın Serisi – 6. Bölüm Su ve Hayat:

Drive üzerinden izlemek için tıklayın.

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu