BelgeselHidayet ÖyküleriMultimedya

Amerikalı Sunucu Eddie’nin Hidayet Öyküsü

Kuran’la Hidayet Buldum serisinin bu haftaki 17. bölümünde, Amerikalı Sunucu Eddie’nin hidayet öyküsü ve ailesinin tümünün şaşırtan değişimi yer alıyor.

Belgesel hakkında: Fahd al Kandari’nin 2014 yılında başlayıp seri olarak sunumunu yaptığı Kuran’la Hidayet Buldum serisi tanınmış bir çok kişinin hidayet öykülerini konu ediniyor. Seride daha önce gayrimüslim olan insanlar, Kuran ile nasıl tanıştıklarını ve bu tanışma sonrasında İslam’ı nasıl seçtiklerini bizlere anlatıyor.

Eddie’nin Kuran ile hidayet buluşundan bir kesit:

En’am Suresi’nde bir ayeti kerime var. Yolculuğum sırasında kalbim gerçekten o ayete bağlandı ve beni derinlemesine etkiledi. Ve o ayet şu: “Dünya hayatı ancak bir oyun ve bir eğlencedir. Elbette ki ahiret yurdu Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için daha hayırlıdır. Hâlâ akıllanmayacak mısınız?” (En’am, 32)  Ve ben bunu anlamaya çalışıyordum.  Kendime dedim: “Bak, ben şu anda dünyayı her şeyiyle yaşıyorum. Ancak içindeki hiçbir şey bana huzur vermiyor ve gönül hoşluğu hissettirmiyor!”

Ve Allah Teala’nın bu ayette sanki şöyle dediğini görüyorum: “İnsanlar, daha üst mertebelere ulaşmak için yarışmaya çalışmaktan başka hiçbir şey yapmıyorlar!” İnsanların meşhur kimselere nasıl baktığını ve onları nasıl da örnek aldığını görüyorsun. İşte biz sadece buyuz! Maddi şeyler… Gösteriş yapmak ve kendindekiyle övünmek… Belki birçok mala mülke sahipsindir ama ruhun iflas etmiştir. Ben de aynen bu şekildeydim, kalbim ve ruhum bomboştu. Lakin elhamdülillah Allahu Teala(c.c.) bana İslam’ın yolunu gösterdi. Ve o, hakiki rızanın ve eksiksiz saadettin ta kendisiydi.

Alternatif indirme ve izleme linki:

Alternatif Video Linki

Benze Yazılar

3 Yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu