Çocuk BölümüDavet - TebliğDökümanlar

Büyük İmtihan Büyük Yarış (PDF)

Geçtiğimiz yaz, çocuklara yönelik yaptığımız kursun sonunda ödüllü bir yarışma hazırladık.  10 sayfadan oluşan bu kitapçığı kurs başında vererek 1 ay boyunca çalışmalarını istedik. Kurs sonunda ise bu kitapçıktan sınav yaparak ilk üçe giren öğrencimize hediye verdik. Hem güzel bir yarışma oldu hem de genel bilgilerimizi tazeledik.

Açıklama:

“Büyük İmtihan Büyük Yarış”  çocuklara temel kavramları/bilgileri öğreten aynı zamanda hayatı bir yarış hikayesiyle anlatarak çocukların hayatı bir imtihan olarak öğrenmelerini sağlayan bir kitapçıktır.

Kitabın ilk bölümü “Büyük İmtihan” temel bilgiler içeren bölüm. İkinci bölüm ise “Büyük Yarış” çocukların daha iyi anlayabilmeleri için oluşturulan yarış hikayesi.

Sınav ilk bölümden yapılıyor. Koyu yazılan yerler özellikle çalışılması gereken ve sınavın olacağı yerler. Sınav kağıdı bu bölümün aynısı sadece koyu yazılan bilgileri çocuklardan doldurmalarını istiyoruz. Böylelikle genel bilgileri ezberlemiş oluyorlar.

Daha iyi verim alabilmek için sınav bitiminde öncelikle ilk bölümü beraber tekrar edip, ikinci bölümü ise anlatmamız gerekiyor.

Kitapçığı sadece yaz kurslarında değil, normal haftalık ders halkalarında, ev okullarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sınav şeklinde yapmak çocuklar için hem eğlenceli hem de daha kalıcı oluyor. Sınavdan sonra ders şeklinde de işlenebilir.

Kitapçığı ve sınav kağıdını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. Kitabı hazırlayan Fatıma Neşe Tuna hocamıza teşekkür ederiz.

Bilgiler: Kitapçık 11 sayfa. A5 boyutunda. İlkokul ve ortaokul seviyesine göre.
Herhangi bir kırtasiyeden A4 boyutunda (her sayfaya iki sayfa) gelecek şekilde önlü arkalı bastırabilirsiniz. (Örnek Resim)

Büyük İmtihan Büyük Yarış PDF İNDİR

Sınav Kağıdını İNDİR (WORD)

 

Benze Yazılar

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu