✨ Ramazan yazıları, videoları, dersleri, etkinlikleri için Ramazan dosyamızı inceleyin.

Ramazan Dosyası
MultimedyaVideo

Çok Günahkarım! – Muhammed Hoblos

Rasulullah sallallahu aleyhi vessellem bir hadisinde buyurmuştur ki: “Her âdemoğlu hata edicidir. Hata edenlerin hayırlısı tövbe edenlerdir.” Hadiste kullanılan “hattaun” kelimesinden anlıyoruz ki, bir defa bile değil, sürekli hata yapar, yapabilir. Yani hepimiz hata yapabiliriz, yapacağız da. Maalesef bazen bilerek, bazen de bilmeyerek bir çok günaha bulaşabiliyoruz. Ve bu zamanlarda çok günahkarım, benim için bir yol kalmadı artık diye düşünmeye başlayabiliyoruz. Halbuki rabbimiz Allah bizlere diyor ki:

“Ey kendi aleyhlerine olarak günahta haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Allah bütün günahları bağışlar; doğrusu O çok bağışlayıcı, çok merhametlidir.” (Zümer, 53)

Ne olursa olsun, ne kadar günahkar olursak olalım, rabbimizin kapısı samimi olduğumuz sürece bizlere ölümümüze kadar açık. Bu hayatta herkes bizden ümidini kesebilir, en yakın arkadaşımız, ailemiz, hatta annemiz bile… Ömrümüzü verdiğimiz işimiz elimizden kayabilir. Aklımıza gelebilecek her şeyi kaybedebiliriz, hiç ummadığımız insanlar bize sırtını dönebilir, hayal kırıklığına uğratabilir. Ya da hata yaptığımızda bizi affetmeyebilir. Rabbimiz ise kimse kalmasa da yanımızda kalandır, ne hata yaparsak yapalım son nefesimize kadar bize rahmet edebilecek olandır. Muhammed Hoblos “Çok günahkarım” adlı videosunda da Allah’ın rahmetinin genişliğini bizlere anlatıyor.

Benze Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu