Davet - Tebliğ

Gayrimüslim birine hangi ayeti okuturdun?

Gayrimüslim birinin bir ayet okumasını isteseydin hangisini seçerdin?

Washington’da yaşayan 18 yaşındaki Kerime Bedevi kardeşimiz bir röportajda* bu soruyu şöyle cevaplıyor:

Nur Suresi, 35. Ayet

“Allah, göklerin ve yerin nurudur. O’nun nurunun misali, içinde çerağ bulunan bir kandil gibidir; çerağ bir sırça içerisindedir; sırça, sanki incimsi bir yıldızdır ki, doğuya da, batıya da ait olmayan kutlu bir zeytin ağacından yakılır; (bu öyle bir ağaç ki) neredeyse ateş ona dokunmasa da yağı ışık verir. (Bu,) Nur üstüne nurdur. Allah, kimi dilerse onu kendi nuruna yöneltip iletir. Allah insanlar için örnekler vermektedir. Allah, her şeyi bilendir.”

Bu ayet beni çok duygulandırıyor. Allah dilediğini kendi nuruna yöneltir. Allah orada. Ne zaman istersek tövbe ediip kendimizi değiştirebiliriz. Onun nuru başka hiç bir şeye benzemeyecek kadar güzel ve saftır. Bir insan islamı Allah rızası için doğru bir şekilde yaşıyorsa,o insanda Allahın nurunu görebilirsin. Allah beni nuruna yöneltmeseydi nasıl olurdum bilemiyorum. Bu ayeti arapça olarak dinlediğimde ağlamaktan kendimi alamıyorum.

Bu soruyu size sorsak siz hangi ayeti okutmak isterdiniz, yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Benze Yazılar

3 Yorum

    1. Tekvir suresinin ayetlerini,bilhassa ” cehennem tutuşturulduğunda,cennet yaklaştırıldığında” ayetini..Kıyametin o çetin anlarını incelikleriyle anlatan Rabbimiz,o an’da bile içimizi umutla dolduran,o naif uslubu gösteriyor..”Cennet yaklaştırıldığında” ifadesiyle…

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu